Pies, co tak naprawdę o nim wiemy?

Pies, co tak naprawdę o nim wiemy? Ludzie, którzy posiadają czworonoga z pewnością mają na jego temat wiedzę. Tylko pytanie brzmi czy właśnie taką, która pozwala im zobaczyć psa, jakim naprawdę jest. Jedno jest pewne, w każdym psie drzemie drapieżnik, którego każdy zna, jest nim wilk.

Pies, co tak naprawdę o nim wiemy?

Pies, co tak naprawdę o nim wiemy?


Kod genetyczny wilka i psa różni się w niecałym procencie bez względu na rasę. Oznacza to, że psu bliżej jest do krwiożerczych drapieżników niż do puchatych misi, za które są brane w niektórych przypadkach:)

Myślę, że większość opiekunów chcę dla nich dobrego życia a to wymaga poznania podstaw ich rozumowania. Niestety wśród ludzi wyryło się przekonanie, że psy to tacy mali ludzie w futrze. Zachowują się tak jakby wierzyli że, psy znają naszą kulturę, nasz język i usposobienie.

Niestety nie jest to prawdą. Dowiesz się tego czytając jak nie “rozmawiać” z psem, zrozumienie tego jest kluczem do stworzenia i pielęgnowania wspaniałej więzi, jaka powstała tysiące lat temu.

kilka słów O autorze


Cześć mam na imię Adrian, pochodzę z Gdyni. Moją pasją od zawsze były zwierzęta. Z biegiem czasu całą uwagę poświęciłem psom, których postrzeganie życia wywoływało we mnie fascynację i chęć zgłębiania wiedzy o ich świecie, który niby ten sam, co nasz, a jednak zupełnie inny.

Urodziłem się w Gdyni 10 sierpnia 1990 roku. Mając 12 lat okazało się, że pasjonują mnie zwierzęta gdy, pewnego razu znalazłem małe kociaki w osiedlowym śmietniku. Razem z kolegą z podwórka postanowiliśmy się nimi zaopiekować. Najprawdopodobniej ktoś znalazł je w swojej piwnicy i postanowił się ich pozbyć.

Przygotowaliśmy im legowisko w piwnicy, karmiliśmy, zapewniliśmy opiekę na tyle na ile potrafiliśmy, urosły duże i silne, po czym trafiły do dobrych domów w tym jeden został u mnie a drugi u kolegi…Więcej…

Jeśli podzielasz moja pasję i chcesz dowiedzieć się jak stworzyć nierozerwalną więź, która przetrwa długie lata. Zostań ze mną i działaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry