logo

Czy psy rozumieją co się do nich mówi?

simplie Aktualności 11 października 2019 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 0 / 5. Ilość ocen: 0

Pies i człowiek żyją wspólnie od bardzo dawna, ale czy oznacza to, że psy rozumieją, co się do nich mówi? Opowiadamy pupilowi, co nas spotkało, jak się czujemy po ciężkim dniu w pracy zastanawiając się czy wpatrujący się w nas psiak rozmyśla nad tym, co właśnie usłyszał.

Czy psy rozumieją ludzką mowę?


Bardzo bym tego chciał, ale niestety tak nie jest. Ośrodek mowy wykształcił się u ludzi oraz szczątkowo u szympansów a jak powszechnie wiadomo pies do nich nie należy. Jest to nasz podstawowy sposób komunikacji, dlatego tylko człowiek jest w stanie porozumiewać się w ten sposób. Oczywiście pod warunkiem że rozmawia w języku mu znanym.

Psy nie chodzą do szkoły gdzie mają przedmiot języka ludzkiego, nikt ich nie uczy alfabetu, znaczenia słów czy składania zdań. Więc jak mieliby zrozumieć co do nich mówimy? Słyszał ktoś o szkołach języków obcych dla psów gdzie uczą ludzkiego?

Ludzka mowa i komendy


Pies nie jest w stanie zrozumieć naszego języka, ponieważ nie wykształcił w drodze ewolucji takiej umiejętności. Mowa najzwyczajniej w świecie jest dla niego zbędna jak dla nas wąchanie tyłków.

Nie zrozumcie mnie źle, nie mówię tu o komendach, którym nadaje się znaczenie za pomocą odpowiednich technik. Więcej o tym napisałem w artykule jak nauczyć psa, to zdecydowanie zrozumieją. Mówię tu o typowej ludzkiej paplaninie.

Podsumowanie


Słowa są dla nich bez znaczenia, ale za to doskonale rozumieją „mowę” ciała oraz bez trudu wyczuwają ludzki nastrój, to czyni je tak wspaniałymi towarzyszami naszego życia. Nie muszą rozumieć ludzkiej mowy by doskonale wiedzieć, co dzieje się w naszych głowach. Jedno spojrzenie lub gest mówi im więcej niż tysiąc słów.

Mam nadzieję, że informacje tu zawarte pomogą wam poprawić relację z pupilami. Pamiętajcie, że gdy pies nie zrobił czegoś, o co go prosiliście, to nie, dlatego że jest złośliwy albo głupi, on po prostu nie jest człowiekiem, więc nie rozumie, czego od niego chcecie – zrozumie, jeśli nauczycie go tego uwzględniając naturę i sposób rozumowania psów.

Pamiętaj! Decydując się na psa to TY WYBIERASZ JEGO, NIE ON CIEBIE wiec zadbaj o to by był szczęśliwy.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Spacery z psem Co zrobic aby byly udane blog o psach z psiego punktu widzenia

Spacery z psem. Co zrobić, aby były udane?

28 września, 2019
Smycz sytuacje ktorych nie lubimy blog o psach wychowanie psa

Smycz – sytuacje, których nie lubimy

13 października, 2019
Wyświetlenia: 797