logo

Jak oduczyć psa sikania w domu?

simplie Polecane, Poradnik 24 marca 2021 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie jak oduczyć psa sikania w domu, to tutaj je znajdziesz. Najpierw jednak skupmy się na przyczynie. Jest ich kilka, na szczęście większość z nich jesteśmy w stanie wyeliminować. Istnieją proste rozwiązania, ale jak wszystkie związane z psem, wymagają czasu, cierpliwości i konsekwencji w działaniu. Więc do dzieła!

Dlaczego pies sika w domu?


Dla czworonogów, bez znaczenia jest czy siusiają na drogi dywan, szwedzką podłogę czy trawnik. Te wszystkie miejsca są dla nich takie same.

Więc jak oduczyć psa sikania w domu?

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Otóż wystarczy mu pokazać, że załatwianie potrzeb na dworze niesie za sobą więcej korzyści. Niestety, przyczyną takiego zachowania mogą być również zaburzenia zdrowotne. Jeśli masz pewność, że zachowanie Twojego psa nie jest spowodowane problemem zdrowotnym, to możemy zacząć działać.

Rozwiązanie problemu sikania w domu

Rozwiązanie problemu jest banalnie proste, nie potrzeba żadnych specjalnych szkoleń. Wystarczy, że od dzisiaj, gdy pies załatwi swoje potrzeby na dworze, nagrodzicie go czymś pysznym i sowicie pochwalicie, lecz gdy załatwi potrzeby w domu nie zrobicie nic, oczywiście prócz sprzątnięcia tego co zostawił 🙂

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Bardzo ważne jest nagradzanie psa natychmiast po dobrym zachowaniu lub w trakcie, nagroda po dłuższym zwlekaniu nie zadziała. Opisaliśmy jak to działa w artykule jak nauczyć psa komend. Nagradzanie psa za pożądane dla nas zachowanie (załatwianie potrzeb na dworze) pozostawi w umyśle pozytywny ślad, sprawiając, że pies będzie powtarzał czynność prowadzącą do czegoś opłacalnego. Za to te, które nie przynoszą korzyści najzwyczajniej wygasną (sikanie w domu). Wrzaski i klapsy tylko pogorszą sprawę, pies nie zrozumie że zrobił coś źle, co najwyżej zacznie was unikać i robić swoje, gdy nikt nie widzi.

Jak oduczyć szczeniaka sikania w domu?


Wystarczy zastosować się do jeszcze kilku prostych zasad. W przypadku szczeniąt zalecamy zastosowanie się do jeszcze kilku istotnych reguł. Zawsze po zabawie, jedzeniu, drzemce, przespanej nocy i przed snem wyprowadzajcie szczeniaka. Z pewnością nie zawsze uda nam się nagrodzić pożądane zachowanie, ponieważ nie ma gwarancji, że piesek zawsze po wyjściu na spacer będzie się załatwiać.

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Jednak z czasem zaczniecie zauważać regularność w załatwianiu się swojego pupila i wtedy dostosujecie spacery do jego potrzeb. W miarę dorastania problem zaniknie i piesek już do niego nie wróci. A więc właściciele szczeniaczków, uzbrójcie się w cierpliwość, bądźcie konsekwentni w swoich działaniach to osiągniecie sukces 🙂

Interpretowanie psich zachowań w ludzkich kategoriach


Jeśli macie problem aby oduczyć psa załatwiania się w domu, to nie posądzajcie go od razu o najgorsze. Warto jeszcze coś wyjaśnić, dotyczy to zarówno szczeniaków jak i psów dorosłych. Spotkaliśmy się z twierdzeniami typu: mój pies jest złośliwy, bo obsikał mi to czy tamto!

Nazywamy to, interpretowaniem psich zachowań w ludzkich kategoriach. Pies nie jest człowiekiem i jeśli obsikał łóżko, najdroższe buty czy laptopa, to nie dlatego, że jest złośliwy. Przedmioty cenne dla nas, w psim świecie nie mają żadnej wartości. Jeśli pies zachowuje się w ten sposób, to coś Wam umyka, nie spoglądacie na to z psiej perspektywy. On ma swoje powody, po prostu na pierwszy rzut oka ich nie widać.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

blog o psach poradnik aktualnosci wychowanie psa szkolenie sklep 25

Jak oduczyć psa uciekania?

12 marca, 2021
blog o psach poradnik aktualnosci wychowanie psa szkolenie sklep 11

Jak nauczyć psa komend?

30 marca, 2021
Wyświetlenia: 1045