logo

Dieta BARF dla psa – czy warto?

simplie Zdrowie pupila 14 lipca 2022 2
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 4.8 / 5. Ilość ocen: 77

Wraz ze zwiększeniem świadomości o prawidłowym żywieniu psów, coraz więcej osób zastanawia się nad najlepszym pokarmem dla swoich pupili. W ostatnich czasach można zauważyć rosnącą popularność diety BARF. Dowiedz się, na czym ona polega i czy faktycznie jest lepszą alternatywą niż suche karmy.

Dieta BARF – jakie są jej główne założenia?

Czy wiedziałeś, że dieta BARF to zgodne z naturą żywienie dla psa? Sama nazwa jest skrótem od angielskich słów, które można przetłumaczyć na biologicznie dopasowane surowe pożywienie. Karma w takiej diecie składa się z nieprzetworzonego obróbką cieplną mięsa, ryb, jaj, podrobów i kości.

Pojawiają się w misce także oleje, owoce i warzywa, które wpływają pozytywnie na kondycję i samopoczucie zwierzęcia. Żywienie BARF jest różnorodne i charakteryzuje się wysokimi walorami smakowymi dla psa.

Dieta BARF – czy jest zdrowa? 

Wśród najczęściej pojawiających się obaw, można usłyszeć wątpliwość, czy wybór diety BARF jest zdrowy dla pupila. Warto jednak pamiętać, że układ pokarmowy psa w znacznym stopniu różni się od tego u człowieka. Zdrowy czworonóg doskonale sobie poradzi z trawieniem surowego mięsa. Wśród zalet wyboru takiego żywienia można wymienić:

  • pokarm bogaty w cenne składniki odżywcze

Czy wiesz, że podczas obróbki cieplnej produkty spożywcze mogą stracić wiele cennych wartości? W przypadku surowej diety BARF nie ma tego problemu.

Do tego podawanie jajek w całości, wraz ze skorupką pozwala także na zadbanie o mocne kości u zwierzęcia. Surowy jadłospis to dobry sposób na podaż wszystkich cennych witamin i minerałów, warto jednak pamiętać, żeby podawać różnorodne produkty zwierzęciu.

  • czysta micha

Każdy, kto kiedykolwiek próbował podawać psu suchą karmę, wie, że nie zawsze zwierzę zajada ją ze smakiem. Często są stosowane aromatyczne oleje, buliony czy gotowane mięso, które mają na celu uatrakcyjnić zwierzęciu pokarm. Jednak opiekuni psów na diecie BARF chwalą ten jadłospis za wysoką smakowitość. Pupile chętniej zajadają surowe, soczyste mięso.

To tylko dwa z wielu powodów, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie żywienia BARF u swoich psów.

Czy BARF wymaga długiego przygotowywania?

Co do zasady żywienie BARF nie wymaga obróbki cieplnej, więc powinno być z pozoru łatwe dla zabieganych osób. Jednak należy pamiętać, żeby odpowiednio dobierać produkty, które mogą znaleźć się w misce zwierzęcia.

Co więcej, kłopotliwe może się okazać znalezienie różnych gatunków mięs w lokalnym sklepie spożywczym. Należ również odpowiednio wyznaczać porcję, tak aby pies utrzymał prawidłową masę ciała.

Gotowa karma BARF dla Twojego psa

W związku z tym, że odpowiednia kompozycja i zakup produktów do diety BARF mogą okazać się czasochłonne, korzystne jest zamówienie gotowych surowych pokarmów dla psa od Petitmit. W ten sposób możesz mieć pewność, że podajesz swojemu zwierzakowi wszystko, co najlepsze.

Zamawiając gotową karmę BARF, otrzymujesz idealnie odważoną porcje. Każdy pakiet jest zamrożony, dzięki czemu możesz zadbać o zrobienie zapasów na dłużej. Sam zobacz, jak Twojemu psu zasmakuje surowa dieta od Petitmit.

jak dbac o psa po kontuzji w domu

Jak dbać o psa po kontuzji w domu?

22 czerwca, 2022
Jak dbac o wzrok pupila kiedy wybrac sie do okulisty

Jak dbać o wzrok pupila – kiedy wybrać się do okulisty?

29 sierpnia, 2022
Wyświetlenia: 1343