logo

3 gadżety ułatwiające znalezienie psa

simplie Aktualności 3 czerwca 2021 2
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 4.9 / 5. Ilość ocen: 178

Wydawać by się mogło, że nie tak łatwo jest zgubić swojego psa, ale nie jest to prawdą. Niemal każdy właściciel choć raz przeżywał ogromny stres związany z ucieczką swojego pupila. Zazwyczaj pies po kilkukrotnym zawołaniu wraca, jednak zdarza się, że np. goniąc kota znika na długo, albo wręcz nigdy się nie odnajduje. Jeśli Twój pupil nie należy do najgrzeczniejszych czworonogów możesz skorzystać z kilku gadżetów, które pomogą mu wrócić do domu.

Obroża z danymi właściciela


To najprostsza i najtańsza metoda na odnalezienie swojego czworonoga. Kiedy pies zerwie się ze smyczy albo postanowi wybrać się na samodzielną wędrówkę, obroża pomoże mu w powrocie do domu.

Najczęściej do obroży noszonej przez psa dołącza się małą zawieszkę, na które znajdują się najważniejsze informacje o zwierzaku oraz jego właścicielu. Zazwyczaj na jednej stronie wygrawerowane jest imię psa, zaś na drugiej znajduje się numer telefonu do właściciela. Kiedy pies ucieknie, osoba, która go znajdzie może zadzwonić po opiekuna.

Czipowanie


Czipowanie to bardziej nowoczesna metoda pilnowania psa. Czipowanie to nic innego jak wszczepienie psu niewielkiego elektronicznego urządzenia, w którym zakodowane są informacje o zwierzęciu i jego właścicielu.

Czip działa podobnie jak obroża z danymi właściciela – pozwala odnaleźć opiekuna czworonoga i odesłać go do domu. Jednakże w przypadku czipów nie każdy może odczytać informację w nich zakodowaną.

Można to zrobić jedynie za pomocą specjalistycznego czytnika, który jest w posiadaniu m.in. weterynarzy. Jest to niewątpliwą wadą tego rozwiązania. Z drugiej jednak strony zawieszka na obroży może zostać zerwana, natomiast usunięcie czipu przez psa jest niemożliwe.

Lokalizator GPS


Lokalizator GPS to bardzo nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie. Składa się ono z dwóch elementów – nadajnika oraz aplikacji odczytującej sygnał nadawany przez nadajnik.

O ile zawieszka przy obroży lub czip umożliwiają powrót psa, który został przez kogoś znaleziony, o tyle lokalizator zmniejsza ryzyko ucieczki zwierzaka. Nadajnik GPS jest niewielkim urządzeniem, które przymocowuje się do obroży lub szelek psa.

Kiedy pupil ucieknie właściciel, za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej w telefonie, może zobaczyć, gdzie jego pupil się znajduje.

Wiedząc, którędy pies wędruje opiekun może podążyć za czworonogiem i przyprowadzić go do domu. Decydując się na takie rozwiązanie należy pamiętać, że pies może zgubić lokalizator, co sprawi, że znalezienie pupila będzie znacznie utrudnione.

Problem uciekających pupili znają niemal wszyscy właściciele psów. Większość z nich wie także, jak trudno jest opanować nerwy, kiedy ukochany psiak znika z pola widzenia.

Zazwyczaj po kilku nawoływaniach zwierzak wraca do swojego właściciela, jednak bywa, że wybiera się w dalszą podróż. Kiedy pies znika na dobre pojawia się ogromny problem z odnalezieniem go.

Dlatego zamiast obawiać się samowolnych wypraw czworonoga lepiej zabezpieczyć się przed tym problemem. Najprostszym sposobem jest wykorzystanie zawieszki z numerem telefonu do właściciela.

Można też pomyśleć o zaczipowaniu psa. Jeśli właściciel lubi nowoczesne rozwiązania, to lokalizator GPS z pewnością przypadnie mu do gustu. Jeśli natomiast pies jest miłośnikiem ucieczek i często zdarza mu się znikać na dłuższy czas, warto pomyśleć o połączeniu wszystkich trzech rozwiązań.

Napisz nam co o tym myślisz

 • Bardzo lubię czytać tego bloga, kiedy kolejne wpisy? Pozdrawiam serdecznie 🙂

 • Świetna strona, proszę dodać rasę Samojed
  (i jeśli się nie mylę to przy niektórych szpicach są zdjęcia właśnie samojedów a nie szpoców)

 • Komentarz

  Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

  Noworoczne postanowienia dla psiarza

  Noworoczne postanowienia dla „psiarza”

  23 kwietnia, 2021
  dog p2unlje 1 scaled 1

  Nowy pies w domu, czy potrzeba kupić nową karmę?

  18 czerwca, 2021
  Wyświetlenia: 627