logo

Adopcja psa. Czego się spodziewać?

simplie Aktualności 25 marca 2019 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 0 / 5. Ilość ocen: 0

Decydując się na adopcję psa, możemy być jednego pewni. Naszym towarzyszem będzie zwierzak po przejściach. Nie ma znaczenia, czy weźmiemy psa ze schroniska, znajdziemy na ulicy. To zawsze istota, która swoje przeszła, co będzie nam okazywać w różny sposób.

Oczywiście nie należy się załamywać, tylko po prostu umiejętnie, szczerze podejść do życia z takimi psiakiem. Czego można oczekiwać po psach, które adoptujemy? Jak z nim współpracować, co robić, żeby wszystkim żyło się komfortowo?

Pies, nie tylko z adopcji, nie jest dla każdego


Podstawowa zasada związana z posiadaniem psa mówi, że te zwierzęta nie są dla każdego. W przypadku psów adopcyjnych, o ich wzięciu i otoczeniu opieką powinni myśleć raczej ci, którzy mieli już doświadczenie z psami.

Psy adopcyjne na pewno będą dobrym pomysłem dla ludzi, którzy chętnie podejmują wyzwania, nie mają problemów z nagłymi, dużymi zmianami. Obcowanie z takim psem pozytywnie wpływa na rozwój, pozwala odkrywać wiele nowych rzeczy.

Początki z psem z adopcji nie są proste


Pierwsze spotkanie z psem jest zawsze sympatyczne. Wybierając psiaka w schronisku, od razu w nim się zakochujemy, a oczami wyobraźni widzimy sielankowe życie. Na pewno, jeszcze przed wzięciem psa pod opiekę, powinno otrzymać się wszystkie informacje dotyczące jego życia. Musimy wiedzieć o tym, co pies przeszedł.

Na jakie choroby cierpi, jak się zachowuje. Jeżeli takiej informacji nie otrzymamy, to współpraca z psiakiem może być naprawdę trudna i nie każdy jej sprosta. Dlatego ważne, aby mieć pełne przeświadczenie, że mimo obciążeń, chcemy akurat tego psa. Wybór nie może być podjęty pod wpływem chwili, „zauroczenia”.

Na początku pobytu psa w domu, raczej łatwo nie będzie. Nowy dom, nowe otoczenie, zupełnie inne warunki życia, wszystko to jest dla psa ogromnym przeżyciem. Osoby, które zaopiekowały się czworonogiem, muszą być cierpliwe, wiedzieć o tym, że potrzeba dużo czasu, aby wypracować idealną współpracę na linii domownicy – pies. Jeżeli jednak będzie chęć pracy z obu stron, z czasem zaczną pojawiać się postępy i satysfakcja.

Pies, który zmienia nie tylko siebie, ale i nas


Na pewno praca z psem adopcyjnym, pokonywanie kolejnych przeciwności, osiąganie sukcesów, wpływa na zmiany nie tylko u czworonoga. Tak naprawdę są to doskonale lekcje na każdego, kto się opiekuje takim psem. Każdy dzień jest inny, zaczynamy zwracać uwagę na wiele rzeczy, których wcześniej nie dostrzegaliśmy. Jak więc widać, prawidłowe podejście do psa, znakomicie układająca się współpraca, wyjdzie obu stronom na dobre.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Fiksacja na punkcie wlasnego psa

Fiksacja na punkcie własnego psa?

25 marca, 2019
jak oduczyc psa zlych nawykow blog o psach

Złe ludzkie nawyki, które „przechodzą” na psy

3 kwietnia, 2019
Wyświetlenia: 455