logo

Pies w dużym mieście może być szczęśliwy

simplie Aktualności 11 grudnia 2021 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 2

Rzeczywistość, praktyka pokazuje jednak, że większość psów może odnaleźć się w wielkim mieście. Trzeba po prostu wiedzieć, w jaki sposób podejść do organizacji życia rodzinnego i dostosowania do konkretnych warunków psa.

Bardzo dużo osób zamieszkuje miasta, nie mając większego wyboru co do warunków bytowych. Dlatego mieszkania, zamiast domów, stają się powodem, dla których wiele osób, mimo chęci, nie może pozwolić sobie na posiadanie psa. Jednak rzeczywistość może być zupełnie inna, wystarczy tylko chcieć. Jak sprawić, że każdy pies mieszkający w dużym mieście będzie radosny? Co robić, żeby nie okazało się, że pies nie jest w stanie przystosować się do miejskich warunków?

Pies na małym metrażu, czy rzeczywiście to tragedia?


Nie da się ukryć, że często słyszy się głosy, które negatywnie odnoszą się do psów trzymanych na małym metrażu. Powtarzane hasła, dotyczące męczenia psa na kilkudziesięciu metrach kwadratowych. Niczym dziwnym nie są opinie, które jednoznacznie wskazują, że to nic innego, jak robienie psom więzienia. Prawda jest jednak trochę inna. Same psy nie poczują większej różnicy, gdy mieszkają na 20 czy 80 metrach kwadratowych. Psy mają inne priorytety, gdzie najważniejszy z nich to oczywiście ten związany ze spacerami i wspólnie spędzanym czasem z opiekunem.

pies w mieście może być zadowolony

Osoby, które uważają, że biegający po ogrodzie czy nawet mieszkaniu pies się spełnia, są w ogromnym błędzie. W domu, psy podobnie jak ludzie, mają wypoczywać. Pies będzie spełniony, gdy właściciel zapewni mu po prostu odpowiedni spacer. Nietypowe wychodzenie na załatwianie potrzeb fizjologicznych. Spacery, wyjścia muszą być dostosowane do psiej rasy i temperamentu.

Socjalizacja przeprowadzona należycie


Należy mieć na uwadze, że ogromną rolę dla dobrego samopoczucia psa w dużym mieście ma jego właściciel. Dokładniej rzecz ujmując, mówimy tutaj o spacerach. Od pierwszych chwil należy psa wprowadzać do życia w mieście, uczyć zachowań, sposobów postępowania podczas miejskich spacerów.

Bardzo ważne, aby nauczyć psa radzenia sobie ze stresem. Podczas każdego spaceru w dużym mieście, pies spotyka się z najróżniejszymi sytuacjami. Tłum ludzi, wiele innych psów, hałas ruchu ulicznego. Dlatego to właściciel dba o to, aby wszystkie te niedogodności pies znosił dzielnie. Trzeba również mieć na uwadze, że właśnie opiekun musi nauczyć psa posłuszeństwa. Inaczej nie ma możliwości, że pies odnajdzie się w wielkim mieście. Kiedy nie radzimy sobie z naszym psem, dobrze jest skorzystać z pomocy specjalistów, profesjonalny behawiorysta będzie idealnym pomysłem.

Prawidłowa adaptacja do życia w mieście


Nie ma co oczekiwać, że za pomocą pstryknięcia palców przystosujemy psa do życia w mieście. Na wszystko potrzeba czasu, dlatego musi być cierpliwość i długofalowe patrzenie. Pewne jest, że od razu, gdy weźmiemy psa do domu, nie damy mu poznać całości blasków i cieni wielkiego miasta. Spokojnie, małymi kroczkami wszystko się odbywa. Jak wiadomo, każdy psiak to indywidualista, więc nie może dziwić, że nie ma typowych ram czasowych, w których pies się zaadaptuje.

Wielkie miasto wielki hałas


Problemem dla właścicieli psów, jak i samych podopiecznych jest wielkomiejski zgiełk. Nie może to wcale dziwić, gdyż nie tylko zwierzaki mają problemy z oswojeniem hałasu. Również wiele osób ciężko znosi stałe dźwięki wielkiego miasta. Dlatego nie można oczekiwać, że pies w mig się dostosuje i jakiekolwiek głośne dźwięki nie będą wpływać na niego niekorzystnie. Tutaj również ważna jest stała i prawidłowa praca z psem. Jedynie, z czym się należy zmagać regularnie, to hałasy w trakcie sylwestra.

W mieście nie ma miejsca na spacery


Wszędzie beton, chodniki, drogi, budynki, gdzie w takim razie można wyjść z psem na spacer? Tak naprawdę wszelkiego rodzaju teksty odnoszące się właśnie do tego, że miasto to betonowa dżungla, niegwarantująca beztroskich spacerów z psem, można włożyć między bajki. Nie ma znaczenia, czy mieszka się w Gdańsku, Warszawie czy Wrocławiu. Liczne parki miejskie, tereny zielone, a ostatnio nawet przestrzenie specjalnie zaaranżowane na psie wybiegi.

Mamy zatem czarno na biało widoczne, że miasto jest pełne miejsc, w których można odbywać swobodne spacery z psami. Ba, nawet na niektórych osiedlach znajdują się miejsca, gdzieś wśród przyrody, można odbyć całkiem przyjemny spacer z psem. Naturalnie należy pamiętać o tym, że w mieście trzymamy się pewnych zasad, wszak nie jesteśmy tutaj sami z naszym psem. Warto również mieć wiedzę o przepisach miejskich, które nakładają na psiarzy różnego rodzaju obowiązki.

pies w mieście może być szczęśliwy

Widać doskonale, że w miastach można spokojnie odnaleźć się z psem. Nie będzie żadnych problemów z tym, aby realizować codzienne spacery. Oczywiście każdy psi właściciel powinien mieć na uwadze, jak istotne jest umiejętne podejście do psa. Sprawdzenie jakie rzeczy są niezbędne w jego prawidłowej socjalizacji, umiejętne prowadzenie wychowania. Nie wolno również zapominać także o sytuacjach związanych z tym, że konieczne jest pamiętanie o mieszkańcach miasta, jak i pozostałych czworonogach, których przecież codziennie się spotyka.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

pies na smyczy problem co zrobic blog o psach

Najpopularniejsze grzechy psiarza na spacerach

16 listopada, 2021
agresywne psy atak psa najgrozniejsze psy lista scaled 1

Agresywne psy, stereotypy i mity

18 stycznia, 2022
Wyświetlenia: 806