logo

Jak przygotować się na zimowe spacery z psem?

simplie Aktualności 22 września 2019 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 0 / 5. Ilość ocen: 0

Jesień, zima w polskim klimacie nie należą do ulubionych pór roku. Zimno, wietrznie, wilgotno, zanim słońce się na dobre rozkręci, już musi się schować. Trzeba jednak te kilka miesięcy przetrwać. Zimno, ciemności nie są szczególnie lubiane przez psiarzy. Wystarczy wspomnieć o fakcie, że pies nie ma przerw w wychodzeniu na świeże powietrze i należy mu dostarczyć odpowiedniej dawki spacerów. Jak przygotować się na spacery z psem w trakcie zimnych miesięcy?

Spacer z psem, gdy za oknem zimno. Ubierz się ciepło


Należy ubrać się adekwatnie do pogody. Nawet kiedy wychodzimy na szybki, kilkuminutowy spacer, nie możemy pod żadnym pozorem zapominać o tym, jakie warunki panują na świeżym powietrzu. Wystarczy chwila, aby się przeziębić, zachorować i tym sposobem, zostaniemy uziemieni w domu. Lepiej założyć więcej niż mniej. Większość psiarzy preferuje i proponuje styl na cebulkę, czyli ubieramy się warstwowo.

Ubranie ma być wygodne, komfortowe


Zdecydowanie na spacer z psem nie ma sensu ubierać się w odzież, która będzie krępowała ruchy, będzie niewygodna. Dlatego dobrym pomysłem wydają się dresy. Oczywiście skoro mowa o jesiennych i zimowych miesiącach, koniecznie powinny być grube, z materiałów, które gwarantują ciepło.

Ciekawą propozycją jest odzież dla sportowców. Odzież funkcyjna, a do tego bielizna termiczna idealnie się sprawdzą w trakcie spacerów z psami podczas zimnych dni. Mowa tutaj o ogromnej wygodzie, lekkości, ale i co ważniejsze, znakomitym trzymaniu ciepła. Nie pozwoli również organizmowi na przegrzanie.

Jakie obuwie najlepsze na spacery z psem?


Wygoda i bezpieczeństwo to najważniejsze atrybuty obuwia, w których będziemy spacerować z psem. Wygoda, w końcu noga nie może się w takim obuwiu męczyć. Bezpieczeństwo, z uwagi na to, iż często spacerujemy po niepewny, nieznanym podłożu, dlatego mają zapewniać stabilność.

Oczywiście nie zapomina się o tym, że w okresie jesienno-zimowym, obuwie ma chronić nogi przed wilgocią i zimnem. Dlatego obowiązkowo muszą zostać wykonane z dobrego materiału. Sprawdzą się np. buty trekkingowe z wodoodporną membraną.

Spacer z psem w zimne dni. Niezbędne dodatki


Oprócz prawidłowo dobranego obuwia, odzieży na jesienne i zimowe spacery z psem, należy pamiętać o kilku dodatkach. Przede wszystkim pamiętajmy, że dzień jest krótki i większość spacerów odbywamy, gdy jest już ciemno. Dlatego warto zaopatrzyć się w odblaski, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo poruszania się. Nie wolno zapominać o dobrym i wygodnym szaliku, rękawiczkach oraz czapce. Nieważne jak długi planujemy spacer z psem, warto dbać o swoje zdrowie.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Dogfrisbee jako forma spedzania czasu z psem

Dogfrisbee jako forma spędzania czasu z psem

21 września, 2019
Spacery z psem Co zrobic aby byly udane blog o psach z psiego punktu widzenia

Spacery z psem. Co zrobić, aby były udane?

28 września, 2019
Wyświetlenia: 321