logo

Jak walczyć z bezdomnością zwierząt?

simplie Aktualności 16 września 2019 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 0 / 5. Ilość ocen: 0

Bezdomność zwierząt, przede wszystkim psów, to wciąż palący problem. Schroniska są pełne zwierzaków, które przecież nie biorą się znikąd. Dlatego warto rozmawiać o bezpańskich psach i przede wszystkim sprawić, aby bezdomnych zwierząt było jak najmniej. Co jest ważne? W jaki sposób działać?

 

Wiedza, kształtowanie odpowiednich postaw


Na pewno ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci tego, w jaki sposób dbać o zwierzęta. Wpajać pozytywne zachowania względem zwierząt. Dobrym rozwiązaniem jest przeprowadzanie najróżniejszych akcji, które dotykają problemów bezdomności zwierząt.

Bardzo istotne jest, aby dzieci i młodzież dość szybko zdobyła świadomość, że żadne zwierzę nie jest zabawką. Trzeba również przekazywać istotne fakty związane z tym, skąd biorą się bezpańskie psy. Mianowicie jest to w większości przypadków efekt ludzkiej działalności.

Jak samodzielnie możesz wpływać na los bezdomnych zwierząt


Jest wiele możliwości, które mogą sprawić, że los bezdomnych zwierząt się poprawi. Co więc warto robić? Jak zmieniać siebie oraz otoczenie, aby np. bezpańskim psom było lepiej?

Niezwykle istotna jest edukacja, o czym wspomniane zostało już powyżej. Jednak uświadamianie nie tylko dzieci, młodzieży, ale również osób dorosłych, czym są zwierzęta, jak należy o nie dbać, a czego nie robić.

Reagowanie na niewłaściwie postępowanie ze zwierzętami. Znieczulica jest najgorsza, gdyż osoby, które postępują nieprawidłowo ze zwierzętami, czują się bezkarnie. Tak być nie może, dlatego konieczne jest reagowanie na wszelkie niegodziwe zachowania względem zwierząt. Co istotne, w tej kategorii należy ująć również niewłaściwie podejście dzieci do psów, kotów, czy innych zwierząt. Dzieci mogą nie mieć świadomości, że pewne zachowania, nie są dla zwierząt miłe.

Kastracja, szczególnie psów nierasowych jest jak najbardziej wskazana. Mając psa, a nie planując zakładania hodowli, najlepszym rozwiązaniem jest kastracja. Podobnie ma się rzecz z kotami.

Niepotrzebne rzeczy, które mogą przydać się zwierzętom, zamiast do kosza, warto zanieść np. do schroniska. Pamiętajmy, że w miejscach takich jak schroniska liczy się każda rzecz, która może być wykorzystana dla polepszenia bytu znajdujących się tam zwierząt.

Pomagaj w ramach różnych akcji, wolontariatów. Zawsze warto wspierać schroniska, organizacje pomagające zwierzętom. Akcje charytatywne, aukcje, możliwość przekazania 1% podatku, a także zgłoszenie się do wolontariatu.

Jeżeli nie szukasz psa rasowego lub też nie jesteś pewny, czy dana hodowla jest legalna, to lepiej udaj się do schroniska i znajdź dla siebie wyjątkowego psiaka.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

co zabrac na spacer z psem blog o psach z psiego punktu widzenia

Rzeczy niezbędne podczas spacerów z psem

30 sierpnia, 2019
Dogfrisbee jako forma spedzania czasu z psem

Dogfrisbee jako forma spędzania czasu z psem

21 września, 2019
Wyświetlenia: 282