logo

Jak zadbać o psa w ciepłe dni?

simplie Aktualności 24 grudnia 2018 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 0 / 5. Ilość ocen: 0

Letnie miesiące, gdy temperatury są wysokie, a deszcz rzadkością, wymagają rozważnego podejścia do tematyki zdrowia. Właściciele psów muszą naturalnie wiedzieć, w jaki sposób zadbać o zdrowie swoich pupilów. Co więc robić, kiedy nadchodzą ciepłe miesiące? Jak się przygotować oraz swojego psa do tego, aby najgorętszy okres roku nie powodował dyskomfortu?

Zadbać o stały dostęp do wody


Niezależnie, czy przebywamy w domu, czy jesteśmy na spacerze, zawsze musimy pamiętać o nawodnieniu naszego psa. Dlatego też podczas spacerów w gorące dni, musimy zabierać ze sobą butelkę z wodą. Butelki powinny być takie, aby nasz pies nie miał problemów z piciem z nich. Jeżeli ma się możliwości, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać ze sobą specjalną miskę dla czworonoga.

To na pewno ułatwi mu zaspokojenie pragnienia. Oczywiście, kiedy pies przebywa w domu, stale doglądajmy czy w jego misce znajduje się woda. Pies nie powie, nie napełni sobie miski, dlatego rozważny właściciel ma ten fakt na uwadze i kiedy zajdzie potrzeba, to doleje wody.

Spacery z psem, gdy temperatura jest wysoka


Spacerując z psem, w trakcie gorących dni, często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że jest on narażony na pewien dyskomfort. Psy, podobnie jak ludzie, powinny raczej szukać cienia, kiedy żar leje się z nieba. Zbyt długie przebywanie na słońcu jest niezwykle wyczerpujące.

Dodatkowo rasy, które mają grube włosie, bardzo szybko zniechęcą się panującymi warunkami pogodowymi. Dlatego trzeba umiejętnie dawkować spacery, a najlepiej wychodzić z psem o poranku lub wieczorem.

Uważać należy również na miejsca, w których spacerujemy z psem. Okres letni sprzyja spotkaniom ludzi w plenerze, którzy mają raczej skłonność do pozostawiania po sobie śmieci. Problemem może więc być rozbite szkło, resztki jedzenia. Lepiej, żeby nasz pies nie miał z nimi kontaktu.

Zwróćmy również uwagę na fakt, że chodniki, betonowe ścieżki dość szybko się nagrzewają. Ludzie noszą buty, psy nie mają takich udogodnień. Dlatego też chodzenie psa po nagrzanym np. chodniku nie będzie zbyt rozważne.

Podróże autem w lecie. Jak zadbać o psa?


Najczęściej podróżuje się z psami w okresie letnim. Okazuje się, że wiele osób, to właśnie tylko wtedy, przy okazji wyjazdów urlopowych, zabiera psa do samochodu. Jak więc zabezpieczyć siebie, rodzinę oraz psa w trakcie podróży samochodem w miesiącach letnich?

Musimy wiedzieć, czy nasz pies nie cierpi na chorobę lokomocyjną. Jeżeli ma to miejsce, nie pozostaje nic innego, jak znaleźć psu miejsce w samochodzie, które cechuje największa stabilność. Podróżując z małymi psiakami, można zaopatrzyć się w odpowiednią klatkę transportową. Naturalnie w trakcie jazdy autem, należy umiejętnie regulować klimatyzacją.

Z jednej strony zapewniając przyjemną temperaturę, z drugiej pamiętając o tym, żeby nie przeziębić nikogo z podróżujących. Oczywiście pod żadnym pozorem, nawet na chwilę, nie pozostawiamy psa zamkniętego w samochodzie. Słońce bardzo szybko nagrzewa samochód, a temperatura w jego wnętrzu jest bardzo wysoka.

Przedmioty, które przydadzą się twojemu psu w lecie


Kończąc rozważania dotyczące dbania o psy w czasie gorących miesięcy, należy poznać listę przedmiotów, których zakup na pewno będzie dobrym pomysłem. Co zatem przyda się naszemu pupilowi w okresie letnim?

Na co nie należy żałować pieniędzy? Dobrej jakości preparaty przeciw komarom i kleszczom. Jest wiele opcji wyboru, ważne, aby nabyć preparaty, które są skuteczne i ochronią naszego psa. Maść ochronna na psie łapy.

Dzięki niej nasz pies otrzyma ochronę przeciw oparzeniom. Jeżeli posiada się psa z bujną, dużą sierścią, koniecznie należy zainwestować kamizelkę chłodzącą. Jej noszenie, znacznie ułatwi psom funkcjonowanie w upalnej pogodzie.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Jak prawidlowo czyscic psie zeby

Jak prawidłowo czyścić psie zęby

11 stycznia, 2019
Wyświetlenia: 575