logo

TOP 10 książek o psach. Tytuły, po które warto sięgnąć

simplie Aktualności, Polecane 21 września 2022 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 4.8 / 5. Ilość ocen: 30

Przechadzając się pomiędzy półkami w księgarni, możemy natrafić na wiele książek, gdzie głównym bohaterem są psy. Mnogość tytułów sprawia, że wybór najlepszych pozycji nie jest prostą sprawą. Dlatego przygotowaliśmy dla czytelników TOP 10 książek o psach.

Ranking ten przedstawia powieści, które wzruszają, dodają otuchy, są humorystyczne. Nie mogło także zabraknąć interesujących poradników, książek naukowych, które pozwolą lepiej zrozumieć swojego pupila. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym rankingiem.

1. Simon Garfield – „Najlepszy przyjaciel psa. Historia nierozerwalnej więzi”

Książka, która w pewien sposób pozwala lepiej zrozumieć psy. Autor odpowiada na wiele najróżniejszych pytań dotyczących psiego życia. Wszystko podane w sposób przystępny. Nie jest to jednak tradycyjny poradnik, a fascynująca podróż po psim życiu, zachowaniach, zwyczajach.

Recenzja:

Autor, kochający swojego psa, porywa się na prześledzenie historii przyjaźni na linii człowiek-pies. W interesujący sposób przedstawia historie, które potwierdzają o ogromnej przyjaźni międzygatunkowej. Pokazuje wydarzenia, w których pies odgrywa główną rolę. W książce zgromadzono wiele ciekawych opowieści, które wzruszają, ale również i potrafią rozbawić. Zdecydowanie „Najlepszy przyjaciel psa” to lektura, którą czyta się przyjemnie, a czas spędzony nad kolejnymi kartkami, nie należy do straconego.

Dla kogo:

Pozycja autorstwa Simona Garfielda jest dla każdego, kto kocha psy. Książka napisana w taki sposób, że trafi zarówno do najmłodszych, jak i starszych czytelników.

Simon Garfield Najlepszy przyjaciel psa. Historia nierozerwalnej wiezi 1

2. Kimberlie Hamilton – „Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady łap w historii

Pozycja przedstawiająca psy, które zapisały się w historii świata. Przeczytamy choćby o psie, który ratował ludzi z gruzów World Trade Center. Poznamy historię suczki Oddball, która opiekowała się pingwinami, czy Antisa, psa, który latał.

Recenzja:

„Opowieści o psach, które ratowały się świat” pokazuje odwagę psów na przestrzeni dziejów, „wplątanych” w wydarzenia historyczne. To opowiadania o psach, których życie było wyjątkowe. Na łamach książki znajdziemy 31 opowieści, które każdego poruszą. Oprócz ciekawych historii, z psami w roli głównej, otrzymujemy również wiele psich ciekawostek. Autorka pokusiła się również o przytoczenie faktów, z życia psów, które na pierwszy rzut oka, wydają się nieprawdopodobne.

Dla kogo:

Lektura skierowana nie tylko do osób, które interesują się psami, bez ograniczeń wiekowych. Historie przytoczone w książce, zaciekawią również tych, którzy lubią literaturę historyczną oraz faktu.

Kimberlie Hamilton Opowiesci o psach ktore ratowaly swiat 31 wiernych zwierzakow ktore odcisnely slady lap w historii

3. Nicholas Sparks – „Anioł Stróż”

Historia młodej wdowy Julie. Mąż przed śmiercią podarował jej doga niemieckiego, który ma niejako się nią opiekować. Po latach, kiedy Julie zaczyna się spotykać z pewnym mężczyzną, sprawy zaczynają się komplikować. Rozpoczyna się koszmar…

Recenzja:

Połączenie gatunku obyczajowego z thrillerem, gdzie jedną z głównych ról odgrywa pies. Książka dostarcza całej palety emocji, co tylko dobrze świadczy o tym tytule. Kto uwielbia powieści z psem, grającym pierwsze skrzypce, koniecznie niech sięgnie po Anioła Stróża. Tytuł czyta się niezwykle przyjemnie. Niech nikogo nie zwiedzie początkowy wątek romantyczny. Wraz z rozwojem akcji wszystko się zmienia.

Dla kogo:

Tytuł zainteresuje osoby, które szukają dobrej beletrystyki, a równocześnie pragną sięgać po książki, gdzie psi bohater odgrywa jedną z głównych ról.

Nicholas Sparks Aniol Stroz

4. John Grogan – „Marley i Ja. Życie, miłość i najgorszy pies na świecie”

Powieść biograficzna i światowy bestseller, o który upomniał się Hollywood. Śledzimy losy młodego małżeństwa i ich labradora Marleya. Z pozoru banalna codzienność, okazuje się naprawdę interesująca. „Marley i Ja” rozbawia i wzrusza do łez.

Recenzja:

Przepięknie pokazana przyjaźń pomiędzy psem a człowiekiem. Oczywiście książka należy do gatunku „lekko, łatwo i przyjemnie”. Nie jest to wzniosła literatura, ale przecież w tego typu historiach nie o to chodzi. Przyjaźń dziennikarza, autora książki, jego żony i psa labradora Marleya.  Codzienne, z pozoru zwykłe perypetie bohaterów, bawią i wzruszają. Jednak warto w tym miejscu zauważyć, że opis przyjaźni czworonoga i człowieka w tym tytule, wskazuje, jakie wartości w życiu są najważniejsze. Liczy się bliskość, rodzina, wspólnie spędzony czas.

Dla kogo:

Marley i Ja, to książka dla każdego, kto lubi znakomicie się bawić, ale i wzruszyć podczas czytania. To książka zarówno dla tych, co mają psy, jak i nie mogą sobie pozwolić na opiekę nad czworonogiem. Pozycja dla osób, które cenią sobie przyjaźń i wzajemne wsparcie.

John Grogan Marley i Ja Zycie milosc i najgorszy pies na swiecie

5. W. Bruce Cameron – „Był sobie pies”

Niezwykle wzruszająca historia, gdzie pierwsze skrzypce odgrywa pies. Toby, kundelek, trafia do „Zagrody”, czyli miejsca przypominającego psie schronisko. Jednak niebawem umiera i … odradza się w kolejnym szczeniaku, stające się psem o imieniu Bailey. Niebawem poznaje Ethana, młodego chłopca. Chłopiec i pies szybko nawiązują nić porozumienia, spędzając razem czas. Bailey dożywa starości, czy jednak i teraz, jak kilkanaście lat wcześniej, dostanie nowe życie, nowe wcielenie?

Recenzja:

Dostajemy niezwykle ciekawą, oryginalną książkę. Autor w sposób znakomity przedstawia psią wizję świata, równocześnie stawia wiele ważnych pytań, dotyczących psiego żywota i tego, co jest „później”. „Był sobie pies” pokazuje losy przemiłego czworonoga, który mimo wielu trudności, zawsze wychodzi obronną łapą. To również doskonale sportretowana przyjaźń człowieka i psa. Tytuł, który wzruszy każdego.

Dla kogo:

„Był sobie pies” to lektura dla każdego, kto lubi niebanalne historie, przedstawione w naprawdę interesujący sposób. To bez dwóch zdań, pozycja dla każdego, kto kocha zwierzęta (nie tylko psy).

W Bruce Cameron Byl sobie pies

6. John Bradshaw – „Zrozumieć psa. Jak być jego najlepszym przyjacielem”

Autor prowadzi czytelnika po psim świecie. Książka pokazuje, jak wygląda świat okiem psów. Znajdziemy tutaj różnorodne badania dotyczące psiej natury, psiego postrzegania rzeczywistości. To jeden z tych poradników dotyczących psów, po który należy sięgnąć.

Recenzja:

„Zrozumieć psa” wprowadza nas do psiego świata. To jeden z tych tytułów, po który koniecznie trzeba sięgnąć, żeby zrozumieć psią naturę. Poradnik, który w sposób przystępny daje nam dostęp do psiego żywota. Co istotne, nie mamy tutaj do czynienia z „akademickim” językiem. Jest wręcz przeciwnie. Pozycję czyta się w sposób przyjemny, co w połączeniu z ogromną dawką wiedzy, gwarantuje, że po jej ukończeniu, spojrzymy na naszego psiaka w zupełnie inny sposób.

Dla kogo:

Książka Johna Bradshawa jest dla każdego, kto poszukuje przystępnie podanej wiedzy o świecie psów. Na pewno każdy przyjaciel czworonoga musi sięgnąć po tę pozycję.

John Bradshaw Zrozumiec psa Jak byc jego najlepszym przyjacielem

7. Susannah Charleson – „Tropem zaginionych”

Historia młodej suczki, która była szkolona na psią ratowniczkę. Książka znakomicie oddaje ducha świata psich ratowników. Znajdziemy tutaj nie tylko akcje ratunkowe, ale również przedstawiony jest cały proces szkolenia. Dowiemy się, jak wygląda życie czworonoga, przyszłego ratownika, jak i jego opiekuna.

Recenzja:

Susannah Charleson napisała naprawdę ciekawą książkę, w której znajdziemy się w centrum świata psiego ratownika. Mamy tutaj pokazane, wszystko co związane z psami ratownikami. Akcje ratownicze, jak również troski dnia codziennego. To niezwykła historia, w której odnajdziemy także rzeczy ważne, takie jak przyjaźń, wola walki, odwaga.

Dla kogo:

Lektura dla każdego, kto uwielbia prawdziwe psie historie, opowiedziane w sposób interesujący.

Susannah Charleson Tropem zaginionych

8. Gwen Bailey – „Szczenię doskonałe”

Szczeniaki w roli głównej, a dokładniej kompendium wiedzy dla tych, którzy myślą nad przygarnięciem młodego psiaka. Autorka w sposób kompetentny i ciekawy opisuje to, w jaki sposób żyje się ze szczeniakami. Każdy z rozdziałów książki, skupia się na innych sytuacjach, „problemach” z młodymi psami.

Recenzja:

Fantastyczna książka, która pomoże w sposób bezpieczny przejść z psem przez pierwsze miesiące jego życia. Znajdziemy tutaj liczne wskazówki jak postępować ze szczeniakami. Otrzymamy wiele informacji dotyczących tego, czego oczekują małe pieski. Po prostu wejdziemy w psi świat, co pozwoli spojrzeć w nowy sposób na relacje, jakie powinny być tworzone ze szczeniakami.

Dla kogo:

Planujesz mieć pod opieką psa? Zatem koniecznie musisz sięgnąć po „Szczenię doskonałe” Lektura obowiązkowa dla początkujących psiarzy. Doskonały przewodnik o pierwszych chwilach każdego psa.

Gwen Bailey Szczenie doskonale

9. Alexandra Horowitz – „Oczami psa”

Jak psy postrzegają świat? Jak widzą człowieka? Jakie mają myśli? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi znajdziemy w książce „Oczami psa”. Książka, która wnikliwie zagląda do psiego świata, ale równocześnie nie siląc się na wymyślanie od nowa koła.

Recenzja:

Niezwykle ciekawa pozycja, jeżeli poszukujemy czegoś dotyczącego psiej psychiki. Jest ona napisana w sposób niezwykle przystępny. Mimo tematyki naukowej, podczas czytania książki nie można się nudzić. Informacje zawarte w książce na pewno pomogą lepiej poznać najlepszych przyjaciół człowieka.

Dla kogo:

Zdecydowanie pozycja „Oczami psa” jest dla wszystkich tych, którzy chcą lepiej poznać psią psychikę. Każdy, kto nie wyobraża sobie życia bez czworonoga, zdecydowanie powinien zapoznać się z tym, co do zaoferowania ma książka Alexandry Horowitz.

Alexandra Horowitz Oczami psa

10. Zofia Zaniewska-Wojtków, Paweł Wojtków – „Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa”

Książka pomaga odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących psów. Autorzy wprowadzają nas w psi świat, który obserwujemy z perspektywy czworonoga. Nawet najwięksi miłośnicy psów, mogą mieć problemy z pełnym zrozumieniem swojego psiaka. Dlatego też, żeby lepiej zrozumieć, co psy mają na myśli, czego potrzebują, oczekują, należy zapoznać się z pozycją „Szczeka, merda, mówi”.

Recenzja:

Bez wątpienia jedna z najciekawszych książek o tematyce psiej. Ruszamy w podróż po psim świecie. Począwszy od początków udomowienia czworonogów, przez kolejne etapy psiej historii. Dostajemy potężną dawkę wiedzy, zarówno tym, czego psy potrzebują, jak również, w jaki sposób powinno się budować relacje z psiakami. Kolejne rozdziały wprowadzają nas w świat psich emocji, czy choćby psiej mowy ciała. Z tej pozycji, dowiemy się właściwie bardzo wiele o naszych psach.

Dla kogo:

Książka dla każdego, kto kocha psy. Jest to znakomita pozycja początkowa dla tych, którzy dopiero co zamierzają zostać psim opiekunem. Bez żadnych wątpliwości po „Szczeka, merda, mówi”, powinni również sięgnąć już doświadczeni psi opiekunowie. Potężna dawka wiedzy podana w przystępny sposób.

Zofia Zaniewska Wojtkow Pawel Wojtkow Szczeka merda mowi Jak byc najlepszym czlowiekiem swojego psa

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Jak psy nawiazuja przyjaznie psia prazyjazn zpsiegopunktuwidzenia 6

Jak psy nawiązują przyjaźnie?

17 września, 2022
Jak zostac wolontariuszem w schronisku dla zwierzat 1

Jak zostać wolontariuszem w schronisku dla zwierząt?

26 września, 2022
Wyświetlenia: 425