logo

Jaką wybrać linkę na spacery z psem?

simplie Aktualności 17 sierpnia 2019 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 0 / 5. Ilość ocen: 0

Wybierając się na spacer z psem, zazwyczaj korzystamy ze smyczy. Są jednak sytuacje, miejsca, gdzie doskonale sprawdzi się odpowiednio długa linka. Jednak dla własnego bezpieczeństwa, ale i psiego komfortu, warto wiedzieć, że linka lince nie równa. Jak zatem najlepiej wybrać długą linkę, aby na spacerze z psem nie przytrafiły się rzeczy, których byśmy nie chcieli?

Jaką linkę wybrać?


Producenci przygotowują najróżniejszej długości linki. Niektóre z nich mogą posiadać nawet 20 metrów. Do tego nie można zapominać o tym, że mogą się one różnić grubością, jakością użytych materiałów, czy dodatkami. Jak zatem sprawić najlepszą linkę dla siebie i swojego psiaka?

Zwracajmy uwagę na rodzaj zapięcia, a także ciężar. Ma to znaczenie, gdyż zbyt lekka linka może nie wystarczyć na psa o dużej wadze, silnego. Z kolei zbyt kiepsko dobrany typ zapięcia może być np. groźny dla psów o niewielkich rozmiarach, powodując ból, kontuzje.

Przeglądając różnego rodzaju propozycje linek, zwrócić uwagę można na tzw. linki okrągłe. Cechuje je solidność, dodatkowo są dość ciężkie (w porównaniu do innego rodzaju linek). Dodać trzeba również, że mogą być niezbyt komfortowe dla każdego właściciela psa. Brak doświadczenia w użytkowaniu linek okrągłych może przecierać regularnie skórę. Kolejny wybór to tzw. taśmy parciane, inaczej płaskie. Kategoria lekkich linek, dlatego dobrze sprawdzą się przy mniejszych psach, lub kiedy ma się pewność, że czworonóg jest spokojny i na spacerach nie „wariuje”.

Pies na lince i dodatkowe wyposażone


Ruszając na spacer z psem, kiedy już wybraliśmy odpowiednią linkę, nie można zapominać o dodatkowym wyposażeniu. Wszystko w jednym celu, mianowicie taki spacer ma być przyjemnością.

Koniecznie należy zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości rękawiczki. Jeżeli nie posiadamy doświadczenia w operowaniu linką, to brak rękawiczek będzie sprzyjał robieniu się otarć na skórze. Spacer z linką wymaga również, aby włożyć odpowiednie bezpieczne buty.

Co przez to rozumieć? Nie mogą mieć śliskiej podeszwy. Powinny również być nieprzemakalne, szczególnie kiedy opuszczamy miejskie chodniki na rzecz np. trawy, terenów zielonych

Jak obsługiwać linkę, żeby nikomu nie zrobić krzywdy?


Posiadanie linki, na której jest prowadzony pies, to tak naprawdę spore ułatwienie. Dzięki temu dajemy psu więcej przestrzeni. Owszem, na początku operowanie linką może wydawać się problematyczne, jednak z czasem wszystko będzie, jak należy. Warto pamiętać o pewnych zasadach, dzięki czemu nikomu nic złego się nie stanie.

Przede wszystkim podczas spacerów z linką (i nie tylko) zawsze obserwujemy swojego psa. Nie zajmujemy się innymi sprawami, wierząc, że pies na lince będzie posłuszny. Wystarczy moment, a ruszy on pędem we wcześniej upatrzone miejsce. Dlatego koncentracja i kontakt wzrokowy z psem obowiązkowy.

Nie dopuszczać do sytuacji, kiedy pies na lince postanowi pokręcić się, tym samym skutecznie nas krępując linką. Zawsze trzeba reagować na jakiekolwiek próby hasania psa wokół naszej osoby.

Nie panikować w sytuacji, kiedy linka się splącze. Jakiekolwiek sytuacje, kiedy obwiąże się wokół np. krzewów, wymagają racjonalnego, rozsądnego podejścia. Wszystko rozplątać, nie zapominając o tym, aby i nasz pies był spokojny.

Puścić czy trzymać linkę w sytuacjach awaryjnych? Racjonalne ocenienie sytuacji jest bardzo ważne, bo tylko wtedy będziemy mieli komfort puszczenia linki, lub jej mocnego trzymania.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Czy wybiegi dla psow to idealne miejsca na spacer blog o psach wychowanie psa

Czy wybiegi dla psów to idealne miejsca na spacer?

2 sierpnia, 2019
co zabrac na spacer z psem blog o psach z psiego punktu widzenia

Rzeczy niezbędne podczas spacerów z psem

30 sierpnia, 2019
Wyświetlenia: 404