logo

Żywioły, a twój pies, sprawdź jakim jest twój czworonóg

simplie Aktualności 14 lipca 2021 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 4 / 5. Ilość ocen: 1

Każdy pies ma charakter, pewne elementy osobowości, jednak co w sytuacji dotyczących żywiołów? Czy można rzeczywiście poszukać odpowiedzi na pytanie: jakim żywiołem jest twój pies?

Żywioły, jak wiadomo to ziemia, powietrze, ogień oraz woda. Zatem koniecznie warto sprawdzić wraz z nami, jakim żywiołem jest twój pies. Może dla wielu może to być niezwykle pomocne dla wielu osób, poprzez lepsze zrozumienia swojego psa. Zatem do dzieła, sprawdźmy, co tutaj jest dokładnie istotne.

Pochodzenie żywiołów


Żeby poznać genezę żywiołów, należy cofnąć się do starożytnej Grecji. To właśnie tam zaczęły pojawiać się pierwsze nawiązania żywiołów do antycznych bogów. Empedokles przypasował konkretnych bogów do żywiołów i tak Zeus to ogień, Hera to powietrze, Aidoneus to ziemia, zaś Nestis to woda. Przypasowując to do twojego psa, wcale dziwne nie będzie, że twój pupil okazać się może Herą. Przyjrzyjmy się bliżej żywiołom i ich prawidłowej charakterystyce.

.spacery z psem w mieście

Ziemia – melancholik


Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że jeżeli mówimy o psach, których żywiołem jest ziemia, to konieczne jest zmierzenie się z takimi cechami jak lęk, apatia, refleksyjność, pesymizm, sztywność, samotność, powściągliwość, nieśmiałość, spokój. Jak jednak cokolwiek z tego dostrzec u swojego czworonoga? Na pewno psy z żywiołem ziemia nie będą pod żadnym pozorem się wyróżniać. Tutaj bardziej mowa o takich kwestiach jak odpowiedzialność za przewodnictwo w stadzie. Psy żywioł ziemia okazują się być również znakomitymi organizatorami.

 

Ogień – sangwinik


Charakterystyka psów o żywiołowości ognia to przede wszystkim otwartość, żywość, wrażliwość, towarzyskość, beztroska, niecierpliwość oraz przywództwo. Naturalnie psy o żywiole ognia będą cechowały się dynamizmem, energią, która nigdy się nie kończy. To zdecydowanie psiaki, które odpowiedzialnie zachowują się w obliczu postawionych zadań i wymagań. Można oczekiwać od nich ambicji oraz odwagi. Są to również psy, które nie boją się, nie mają problemów z podejmowaniem ryzykownych decyzji. Oczekują również chwalenia, uwielbienia, podziwu otoczenia, nie tylko swojego pana.

Powietrze – choleryk


Charakterystyka psów o żywiole powietrza, to między innymi wybuchowość, impulsywność, drażliwość, niepokój, agresja, aktywność, optymizm. Trzeba mieć pewność co do jednego. Tego psa trudno powstrzymać, wręcz w większości przypadków jest to niemożliwe. Problemem dla wielu osób może być również to, że skupienie psa o żywiole powietrze jest praktyczne nie do osiągnięcia. Jakiekolwiek zadania, komendy, rzeczy, które mu każemy robić, dość szybko zostaną odłożone w kąt. Pies choleryk żyje po prostu chwilą, a coś na dłuższą metę nie istnieje. Na pewno kłopotliwe dla psów choleryków są sytuacje, kiedy coś dzieje się nie tak jak powinno. Z tego względu będą one mogły działać agresywnie.

Woda – flegmatyk


Charakterystyczne cechy psów o żywiole woda to: powaga, ostrożność, bierność, wysoka kontrola, zrównoważenie, melancholia, solidność. Warto jednak uświadomić sobie, że pies flegmatyk bez wątpienia okaże się niezwykle emocjonalny, wrażliwy i uczuciowy. Zdecydowanie psy spod żywiołu wody będą przyjacielsko nastawione do innych czworonogów. Dodatkowo można oczekiwać oddania, skromność i roztaczania opieki. Jednak nie zawsze jest tak kolorowo z flegmatykami. Zdarzy się, że będą się obrażały, dąsały, w repertuarze zagrań należy oczekiwać tzw. fochów z byle powodu.

Żywioły i znaki zodiaku


Niektórzy śmieją się ze znaków zodiaków, ale i dla wielu są to zupełnie poważne sprawy. Dlatego też i warto tutaj bliżej przyjrzeć się sprawie. Im więcej informacji, tym naturalnie lepiej dla wiedzy ogólnej. Jeżeli mowa o żywiole ziemi, to podchodzą do niego takie znaki zodiaku jak byk, panna i koziorożec. Ogień to baran, lew, strzelec.

Woda to znaki rak, skorpion oraz ryba, a powietrze to bliźnięta, waga oraz wodnik. Teraz wystarczy tylko dopasować miesiąc urodzin psa do konkretnego znaku zodiaku. Opiekun zaś doskonale zna, jakiego rodzaju znak zodiaku ma. Tym sposobem łączymy oba znaki zodiaku z żywiołami i wiemy jaki duet mamy pod jednym dachem. Na pewno dla wielu będzie pomocne poznanie, zarówno psich cech charakteru, jak i tych swoich.

pies myśliciel zamyślony blog o psach

Psy, a żywioły. Czy właściwie warto tym się interesować?


Skoro już wiadomo jakim żywiołem jest pies, to czy rzeczywiście należy tym bliżej się zainteresować? Jest to jak najbardziej interesująca sprawa, szczególnie gdy chcemy wiedzieć cokolwiek więcej o naszym psie. Nawet osoby, które niekoniecznie poważnie spoglądają w tego typu tematy, mogą mimo wszystko coś ciekawego „wyciągnąć” z takiej tematyki. Na próbę można przez jakiś czas wnikliwie przyglądać się swojemu psiakowi. Wnioski mogą okazać się wyjątkowo interesujące.

intligentne psy charaktery blog o psach

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

dog p2unlje 1 scaled 1

Nowy pies w domu, czy potrzeba kupić nową karmę?

18 czerwca, 2021
jakie buty trekkingowe wybrac na wycieczki psem

Jakie buty trekkingowe wybrać na wycieczki psem?

21 października, 2021
Wyświetlenia: 543