logo

Jakie buty trekkingowe wybrać na wycieczki psem?

simplie Aktualności 21 października 2021 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 61

Każdy posiadacz psa wie, że kilkudniowa rozłąka z najlepszym przyjacielem związana jest z silnym stresem. Coraz więcej osób decyduje się na zabieranie swoich podopiecznych na wyjazdy, a jedną z aktywności, która może być tak samo przyjemna i relaksująca dla zwierzęcia, jak i jego właściciela są piesze wędrówki po różnym terenie.

Aby dobrze przygotować się do marszu niezbędny jest zakup butów trekkingowych, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Jakie buty trekkingowe sprawdzą się najlepiej podczas wycieczki z psem?

Buty trekkingowe na wycieczkę z psem – jaka powinna być ich zewnętrzna powłoka?

Piesze wędrówki z czworonożnym przyjacielem są doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Aby zapewnić sobie komfort podczas marszu należy wybrać model, którego powłoka zewnętrzna będzie dopasowana do potrzeb piechura. Najpopularniejsze modele, które można znaleźć w sklepie e-horyzont.pl, wykonane są z naturalnej skóry lub syntetycznej tkaniny. 

Buty skórzane, mimo zachowania najlepszej wytrzymałości oddychalności oraz wodoodporności, są nieco cięższe od obuwia konstruowanego z syntetycznych materiałów. Skórzany materiał z pewnością wpływa na masywność obuwia oraz okres ich eksploatacji, niemniej jednak obecne technologie pozwalają na tworzenie dobrych butów trekkingowych z syntetycznych pokryć. Ich jakość niczym nie odbiega od skórzanych modeli, a ich dodatkową zaletą jest niewielka waga, która wpływa na komfort noszenia.

Podeszwa butów trekkingowych na wycieczki z psem

Buty trekkingowe są rodzajem obuwia, które przeznaczone jest do marszu o różnym poziome trudności. O stopniu zaawansowania wędrówki decyduje stopnień wzniesienia oraz rodzaj podłoża, dlatego jednym z najważniejszych elementów butów trekkingowych jest ich podeszwa.

Głównym zadaniem podeszwy jest amortyzacja stopy, mięśni oraz ścięgien podczas poruszania się po szlaku kamienistym, skalistym, piaszczystym lub asfalcie. Jej dodatkową rolą jest zabezpieczanie piechura przed przypadkowym poślizgnięciem po mokrym lub oblodzonym terenie, dzięki zwiększaniu przyczepności stopy do podłoża.

Wędrówka z psem jest nieco bardziej wymagająca niż samodzielne pokonywanie kolejnych kilometrów, dlatego warto wybierać obuwie, którego podeszwa jest odpowiednio gruba i właściwie skonstruowana.

Elastyczne i cienkie podeszwy będą odpowiednie dla osób, które spacerują po nizinach i płaskich terenach, z kolei osoby wybierające szlaki o wiekszym stopniu zaawansowania powinny zdecydować się na buty z twardym spodem, które dodatkowo zostało wzbogacone o gumowy otok. Szeroki wybór butów trekkingowych z różnymi rodzajami podeszw jest dostępny w sklepie: sklep.jack-wolfskin.pl.

Wysokość cholewki butów trekkingowych na wędrówki z psem

Buty trekkingowe, w zależności od przeznaczenia, charakteryzują się odmienną wysokością cholewki. Aby marsz z czworonożnym przyjacielem był komfortowy i bezpieczny należy dopasować jej wysokość do swoich potrzeb.

  • buty z niską cholewką – ich niewątpliwą zaletą jest niska waga oraz swoboda podczas wykonywania kolejnych kroków. Buty z niską cholewką sprawdzą się podczas przechadzek po równinach, a także po niskich partiach gór,
  • buty w wysoką cholewką – wyższa konstrukcja buta pozwala na zapewnienie sobie bezpieczeństwa podczas marszu po nierównym, skalistym podłożu. Wysoka cholewka doskonale amortyzuje kostkę i ścięgna, a także chroni przed ewentualną kontuzją, na przykład skręceniem stawu. Ten typ butów trekkingowych sprawdza się również podczas marszu na szlaku położonego w wysokich partiach gór.

Buty trekkingowe z pewnością są idealnym rodzajem obuwia na marsz z psem. Dobranie ich najważniejszych cech do swoich potrzeb sprawi, że pokonywanie kolejnych kilometrów będzie bardzo komfortowe i bezpieczne.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

intligentne psy charaktery blog o psach

Żywioły, a twój pies, sprawdź jakim jest twój czworonóg

14 lipca, 2021
pies na smyczy problem co zrobic blog o psach

Najpopularniejsze grzechy psiarza na spacerach

16 listopada, 2021
Wyświetlenia: 331