logo

Od kiedy szkolić psa?

simplie Aktualności 22 maja 2022 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 4

Pies uczy się całe życie, warto więc zacząć uczyć go możliwie szybko. Tresura psa może się rozpocząć bardzo szybko, ważne, aby od początku przyjąć stałe zasady, którymi będziesz się kierować. 

Od kiedy szkolić psa?

Zachowania psa zależą w dużej mierze od tego, jak podchodzą do poszczególnych nawyków właściciele psów. Im szybciej podejmie się tematu szkolenia psa, tym większa nadzieja, że nie zdąży on nabrać niewłaściwych nawyków, których trudno go potem oduczyć. Szkoleniu psów nie trzeba poświęcać ogromnej ilości czasu, ważne przede wszystkim, aby robić to regularnie i konsekwentnie. Wychowywanie psa wpłynie pozytywnie nie tylko na jego rozwój fizyczny, ale i psychiczny. Pozytywnie przełoży się także na waszą relację, ponieważ czworonóg będzie doskonale wiedział, kiedy i czego od niego oczekujesz. Szkolenie psa należy rozpocząć więc maksymalnie wcześnie. Możesz zacząć już od ok. 8. tygodnia jego życia.

Szkolenie szczeniaka — ustal nagrodę

Od czego zacząć szkolenie szczeniaka? Od ustalenia nagrody! Smakołyki do nagradzania psa to tylko jedno z możliwych rozwiązań. Być może twój pies za cenniejszą nagrodę uzna szaleństwo z ulubioną zabawką. Możesz liczyć się także z tym, że niektóre psy za największą nagrodę uznają chwilę przytulania z opiekunem. Warto wychowanie psa rozpocząć od ustalenia, co jest autentyczną nagrodą dla grzecznego psa. W ten sposób będziesz działać na niego bardzo motywująco. Przydać się mogą ci różnego rodzaju gadżety, które znajdziesz na takakarma.pl

Od czego zacząć szkolenie psa?

Zacząć szkolić psa warto prostymi komendami. Szkolenie czworonoga na samym początku nie będzie proste i musisz się z tym liczyć. Nie warto jednak z psem walczyć na siłę. Jeśli chcesz, aby poszedł z konkretną stronę, wydaj komendę na luźnej smyczy, zamiast od razu ciągnąć go w konkretnym kierunku. Nie krzycz, nie ciągnij go, nie irytuj się, w przeciwnym wypadku trening przyniesie skutek odmienny od zamierzonego.

To z pewnością także dla ciebie będzie wymagająca lekcja cierpliwości, natomiast ten brak reakcji i zainteresowania zadziała na psa skuteczniej niż walka z nim. Szkolenie psów ma pokazać zwierzakom, które ich działania nie przynoszą skutku, czego się od nich oczekuje i w jakiej formie. Jeśli za każdym razem będziesz na siłę walczyć z psem, aby słuchał komendy dotyczącej zejścia z kanapy, nie osiągniesz zamierzonego celu. Oczywiście na poziomie prostych komend jesteś w stanie samodzielnie wyszkolić psa. Jeśli jednak chcesz, aby potrafił on więcej, warto skorzystać z pomocy i podpowiedzi specjalisty.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Czym jest karma bytowa dla psa i jakie są jej rodzaje

Czym jest karma bytowa dla psa i jakie są jej rodzaje?

16 kwietnia, 2022
Jak pomoc psu w czasie upalow blog o psach z psiego punktu widzenia

Jak pomóc psu w czasie upałów? – Praktyczne porady

29 maja, 2022
Wyświetlenia: 637