Czy psy rozumieją co się do nich mówi?

Polecane Artykuły

Czy psy rozumieją co się do nich mówi? wychowanie psa tresura blogPies i człowiek żyją wspólnie od bardzo dawna, ale czy oznacza to, że psy rozumieją, co się do nich mówi? Opowiadamy pupilowi, co nas spotkało, jak się czujemy po ciężkim dniu w pracy zastanawiając się czy wpatrujący się w nas psiak rozmyśla nad tym, co właśnie usłyszał.

 

Czy psy rozumieją ludzką mowę?


Czy psy rozumieją ludzką mowę? wychowanie psa tresura blogBardzo bym tego chciał, ale niestety tak nie jest. Ośrodek mowy wykształcił się u ludzi oraz szczątkowo u szympansów a jak powszechnie wiadomo pies do nich nie należy.

Jest to nasz podstawowy sposób komunikacji, dlatego tylko człowiek jest w stanie porozumiewać się w ten sposób. Oczywiście pod warunkiem że rozmawia w języku mu znanym.

Psy nie chodzą do szkoły gdzie mają przedmiot języka ludzkiego, nikt ich nie uczy alfabetu, znaczenia słów czy składania zdań. Więc jak mieliby zrozumieć co do nich mówimy? Słyszał ktoś o szkołach języków obcych dla psów gdzie uczą ludzkiego?

 

Ludzka mowa i komendy


jak rozmawiać z psem? wychowanie psa tresura blogPies nie jest w stanie zrozumieć naszego języka, ponieważ nie wykształcił w drodze ewolucji takiej umiejętności. Mowa najzwyczajniej w świecie jest dla niego zbędna jak dla nas wąchanie tyłków.

Nie zrozumcie mnie źle, nie mówię tu o komendach, którym nadaje się znaczenie za pomocą odpowiednich technik. Więcej o tym napisałem w artykule jak nauczyć psa, to zdecydowanie zrozumieją. Mówię tu o typowej ludzkiej paplaninie.

 

Podsumowanie


Słowa są dla nich bez znaczenia, ale za to doskonale rozumieją “mowę” ciała oraz bez trudu wyczuwają ludzki nastrój, to czyni je tak wspaniałymi towarzyszami naszego życia. Nie muszą rozumieć ludzkiej mowy by doskonale wiedzieć, co dzieje się w naszych głowach. Jedno spojrzenie lub gest mówi im więcej niż tysiąc słów.

Mam nadzieję, że informacje tu zawarte pomogą wam poprawić relację z pupilami. Pamiętajcie, że gdy pies nie zrobił czegoś, o co go prosiliście, to nie, dlatego że jest złośliwy albo głupi, on po prostu nie jest człowiekiem, więc nie rozumie, czego od niego chcecie – zrozumie, jeśli nauczycie go tego uwzględniając naturę i sposób rozumowania psów.

Pamiętaj! Decydując się na psa to TY WYBIERASZ JEGO, NIE ON CIEBIE wiec zadbaj o to by był szczęśliwy.

Więcej podobnych

Poprzedni artykułJak oduczyć psa sikania w domu?
Następny artykułOwczarek podhalański

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popularne

Jak zacząć wspólne bieganie z psem?

Jeżeli nie wyobrażamy sobie życia bez biegania, regularnie trenujemy, a mamy psa, to dlaczego by nie zabrać go ze sobą na trening?...

Jakie zagrożenia mogą czekać na psa wiosną i latem?

Wyższe temperatury, więcej godzin słonecznych w ciągu dnia, czyli to na co czekamy, gdy nadchodzi wiosna, kiedy pojawia się lato. Te dwie...

Pierwsza psia wystawa?

Już samo uczestnictwo w psich wystawach, jest dla wielu właścicieli pewnego rodzaju nagrodą. Jednak jak to w życiu bywa, zawsze musi być...