logo

Jak wybrać dobrą klinikę weterynaryjną?

simplie Aktualności 2 lutego 2022 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Będąc właścicielami zwierząt domowych, wiemy jak ważne jest zapewnienie swoim pupilom fachowej opieki. Bez względu na to czy chodzi o zabiegi pielęgnacyjne, kontrolę stanu zdrowia czy leczenie, warto znaleźć zaufany gabinet weterynaryjny/ klinikę weterynaryjną, w którym zarówno zwierzak jak i my będziemy czuć się bezpiecznie. Na co powinniśmy zwrócić uwagę  szukając weterynarza? Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych elementów, które warto wziąć pod uwagę przed dokonaniem wyboru.

jak wybrac weterynarza cennik usług weterynaryjnych na co zwrócic uwagę

 

Lokalizacja kliniki weterynaryjnej

Niektóre choroby zwierząt wymagają częstych wizyt w lecznicy. W pierwszej kolejności, powinniśmy więc sprawdzić placówki najbliższe naszego miejsca zamieszkania. Ważne są także godziny otwarcia. Najlepiej kiedy klinika jest czynna całą dobę lub do późnych godzin wieczornych. Wtedy możemy być spokojni, że w razie potrzeby zostaniemy przyjęci bez względu na porę.

Wnętrze kliniki weterynaryjnej

Wygląd gabinetu/ kliniki to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy.  Na początku warto przyjrzeć się poczekalni – jej wygląd może nas zachęcić lub wręcz przeciwnie, odwieść od pomysłu skorzystania z usług tej konkretnej placówki. Poczekalnia musi być dostosowana do potrzeb zwierzaków i zapewnić im komfortowe warunki, w których będą czekać na pomoc weterynarza. W dobrych klinikach dostępne są np. miski z wodą. Druga rzecz to czystość – jeśli widzimy, że podłoga jest bardzo zabrudzona to znak, że nie przywiązuje się tu wagi do higieny.  Ponadto poczekalnia powinna być wyraźnie oddzielona od gabinetu zabiegowego, tak aby właściciel i jego pupil mieli zapewnioną intymność.

jak wybrać odpowienią klinikę weterynaryjną cennik usług weterynaryjnych

 

Wyposażenie kliniki weterynaryjnej

To jakiego sprzętu używa weterynarz możemy ocenić już po pierwszej wizycie. Warto zwrócić uwagę czy gabinet wyposażony jest w odpowiedni stół, czy osobno znajduje się sala zabiegowa, czy dostępny jest aparat USG, tomograf lub  RTG. Bardzo dobrze jeśli klinika posiada także sprzęt ratujący życie, czyli  defibrylator.

 

Fachowe podejście weterynarza

Udając się do kliniki z chorym zwierzakiem chcemy aby weterynarz zapewniał fachowe podejście. Cechy dobrego doktora to empatia, cierpliwość, wyrozumiałość, dokładność w trakcie badań i diagnostyki oraz umiejętność słuchania właściciela w trakcie wykonywanych procedur. Często możemy to ocenić już przy wejściu, obserwując czy lekarz przywita się ze zwierzakiem, czy odnosi się do niego z sympatią i spokojem itp.  Warto również wcześniej sprawdzić – np. w opiniach internetowych, czy dany weterynarz jest specjalistą w swojej dziedzinie. Jeśli tak, na ścianach gabinetu często widzimy dyplomy, świadectwa z różnych szkoleń itp. Godny zaufania lekarz weterynarii jest również dyspozycyjny i nie odmówi wizyty kiedy życie zwierzaka jest zagrożone.

 

Ceny usług weterynaryjnych

Wizyty w klinikach weterynarii bywają dość kosztowne. Abyśmy mogli lepiej zrozumieć ceny konkretnych usług, w dobrych placówkach możemy otrzymać cennik zabiegów wraz z ich opisami. Dzięki jasno rozpisanym cenom możemy też porównać je z innymi gabinetami i wybrać rozwiązanie  skrojone na miarę swoich możliwości finansowych. Bez względu na to czy wybierzemy dużą lecznicę czy mały osiedlowy gabinet, warto sprawdzić wcześniej panujące w nim warunki. Dzięki temu nasz pupil nie trafi w przypadkowe ręce, a my będziemy spokojni, że jest objęty fachową opieką.

jak wybrać weterynarza leczenie psa opieka nad psem cennik

 

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

agresywne psy atak psa najgrozniejsze psy lista scaled 1

Agresywne psy, stereotypy i mity

18 stycznia, 2022
kursy na psiego trenera na psiego behawioryste cennik gdzie

Kursy i szkolenia dla trenera psów i nie tylko

4 lutego, 2022
Wyświetlenia: 400