logo

Czym kierować się podczas adopcji psa?

simplie Poradnik 7 lutego 2021 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 4.5 / 5. Ilość ocen: 2

Jeżeli mamy w planach adopcję psa, to zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze konkretne czworonoga, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jest to bardzo ważne, gdyż żadna psia adopcja nie powinna być przypadkowa, na chybił trafił. Każdy z nas jest inny, ma inne możliwości. Ktoś mieszka w dużym domu, inny w małym mieszkaniu.

Niektórzy chcą adoptować psa z myślą między innymi o dzieciach, a są osoby, które mieszkają samotnie i po prostu szukają kompana do codziennego życia. Jak zatem zabrać się do poszukiwania odpowiedniego psa, który zostanie adoptowany? Nad jakimi tematami warto się zagłębić, by wszystko przeprowadzić w sposób idealny?

Rasa psa


Jeżeli ma się sprecyzowane wizje dotyczące psiej rasy która nam odpowiada, to oczywiste będzie poszukiwanie konkretnych psów. Zastanawiając się nad rasami psów, warto brać choćby pod uwagę to, co najbardziej cechuje określoną. Czy mowa o psach wymagających stale aktywności? Czy dana rasa dobrze odnajdzie się na małej powierzchni, a może będzie potrzebować dużej przestrzeni w życiu codziennym? Jest wiele aspektów, które w przypadku psich ras odgrywają znacznie podczas adopcji.

Wiek i wielkość psa


Kolejny element, który będzie na pewno pomocny w doborze odpowiedniego psiaka, to jego wiek i wielkość. Szczeniak, a może pies mający już kilka lat? Czworonóg o masywnych kształtach, czy może jakiś malutki piesek, który nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca? Wybierając na podstawie takich parametrów, oczywiście dopasowuje się po raz kolejny psa do własnych możliwości.

smutny pies czeka na właściciela

Psi charakter


Ponownie wiele pytań, liczne wątpliwości. Jednak warto dokładnie temat psich charakterów przerobić. Bo jedni będą poszukiwali psów odważnych, nieufnych do osób nieznajomych. Ktoś inny zaś potrzebuje psa, który będzie bardzo szybko łapał kontakt z otoczeniem, zarówno innymi psami, jak i ludźmi. Pies spolegliwy, czy twardo stawiający na swoim? To kolejna kwestia godna przemyślenia, wymagająca choćby od jego właściciela równie określonych cech charakteru. 

Gdzie szukać psa do adopcji?


Poszukiwanie psów do adopcji, można wykonać na wiele sposobów. Najczęściej szuka się w najbliżej okolicy. Dokładne sprawdzenie, przeanalizowanie schronisk w regionie, a także przeglądanie ogłoszeń na portalach. Kolejna możliwość to oczywiście dokładne zapoznanie się z tym, co znajduje się na portalach społecznościowych. Coraz więcej na nich różnego rodzaju grup, które nie tylko związane są z adopcjami psów.

Znaleźć tam można również grupy odnoszące się do konkretnych psich ras, co dla osób zdecydowanych na konkretne rozwiązania, jest na pewno pomocne. Warto również bliżej prześledzić strony i fora internetowe o psiej tematyce. Tam również znajduje się wiele istotnych faktów, informacji, które pomogą wybrać fajnego psa.

pies ze smutnymi oczami

Czy stać cię na konkretnego psa?


Pies to nie tylko przyjemności, fajnie spędzany wspólnie czas, stały towarzysz. Pies to również określone wydatki, z którymi trzeba się liczyć. Dla przykładu, decydując się na psa wiekowego, w nie najlepszym stanie zdrowia, możemy być pewni, że koszty leczenia będą duże.

Naturalnie nie można takich psiaków skreślać, jednak należy sobie odpowiedzieć, czy udźwignie się określone wydatki. Inne psy też mogą sporo kosztować. Pamiętać należy o tym, aby pies otrzymywał odpowiednią karmę, odpowiednie jedzenie. Musimy o niego dbać poprzez regularne wizyty u weterynarza.

Jeżeli mamy sytuację, że nie możemy gdzieś zabrać psa ze sobą, to często jedynym rozwiązaniem okazuje się być hotel dla psów. Przy dłuższym wyjeździe nie jest to tania sprawa.

Pies, który cię „zaczaruje”


Można szukać tygodniami psa do adopcji, a przypadek sprawi, że wszelkie początkowe założenia legną w gruzach. Psy potrafią zaczarować od pierwszej chwili. To miłość od pierwszego wejrzenia, która sprawia, że nie są potrzebne dalsze poszukiwania, tylko decydujemy się na konkretnego psiaka. Czasami nawet nie trzeba widzieć psa osobiście, a wystarczy kilka zdjęć, opis ogłoszenia, a intuicja resztę podpowie.

Decydując się na psią adopcję, doskonale widzimy jak wiele istotnych elementów, powinno zostać sprawdzonych. Nie obejdzie się bez nich, gdyż w przeciwnym wypadku, może się okazać, że zaadoptowany pies nie do końca będzie odpowiadał. To jest najgorsze, co może mu się przytrafić. Dlatego do spraw psich adopcji należy podchodzić niezwykle poważnie, włączyć zdrowy rozsądek i najlepiej dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Ferie zimowe z psem w gorach nad morzem w hotelu

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na ferie z psem?

29 stycznia, 2021
blog o psach poradnik aktualnosci wychowanie psa szkolenie sklep 25

Jak oduczyć psa uciekania?

12 marca, 2021
Wyświetlenia: 723