logo

Jak wybrać dobry hotel dla psa?

simplie Poradnik 7 marca 2022 1
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 4.7 / 5. Ilość ocen: 3

Posiadając psa musimy liczyć się z tym, że nie wszędzie możemy go ze sobą zabrać. Wyjazdy służbowe, urlop w hotelu, odwiedziny chorej osoby – są miejsca, gdzie czworonogi nie są mile widziane lub ich transport  byłby na tyle skomplikowany i   stresujący, że lepiej zrezygnować z towarzystwa pupila i zapewnić mu opiekę na czas naszej nieobecności.  Jeśli mamy zaufaną osobę, która może zająć się psem w naszym mieszkaniu lub zabrać go do siebie to problem się rozwiązuje. Niestety nie każdy ma takie szczęście i dlatego powstały specjalne hotele dla czworonogów.

Hotel dla psów – co to za miejsce?


Hotele dla psów to specjalne placówki, w których właściciele mogą zostawić swojego pupila np. na okres urlopu.  Zwierzaki mają zapewnioną całodobową opiekę – jedzenie, regularne spacery, podstawową pielęgnację, zabawę czy sprzątanie boksu. W zależności od wielkości hotelu, może się w nim znajdować od kilku do nawet kilkudziesięciu psów.

hotele dla psow opinie ceny portal wiedzy o psach zpsiegopunktuwidzenia.pl (2)

Niektóre miejsca zastrzegają sobie prawo do nieprzyjmowania zwierząt wyjątkowo agresywnych, ale są też takie, które specjalizują się właśnie w takich przypadkach. Czasami hotele nie wyrażają zgody na przyjęcie suczek w trakcie cieczki lub niewykastrowanych samców.

Hotele dla psów – na co zwracać uwagę przy wyborze?


Aby mieć pewność, że nasz pies będzie pod dobrą opieką, warto porównać kilka miejsc i dopytać o szczegóły. To czym powinniśmy się kierować to przede wszystkim:

 • Opiekun – nie jest tu najważniejsze wykształcenie kierunkowe, ale przede wszystkim doświadczenie w pracy z psami. Jeśli mamy wątpliwości co do kompetencji, możemy zapytać potencjalnego opiekuna np. o sposoby na uspokojenie czworonoga, kiedy będzie tęsknił za domem. Profesjonalny pracownik psiego hotelu nie powinien mieć problemu żeby zapewnić zwierzakowi komfort psychiczny.
 • Samo miejsce – warto poprosić o oprowadzenie po hotelu.  Niektóre ośrodki dysponują okratowanymi kojcami, inne przeszklonymi pokoikami z oknem lub bez. Drugi rodzaj boksów jest korzystniejszy, ponieważ zapewnia lepszą izolację akustyczną, dzięki czemu nie słychać psów szczekających obok.

Bardzo fajnym rozwiązaniem oferowanym przez nowoczesne hotele dla psów jest indywidualny wybieg. Pies sam decyduje kiedy chce wyjść, co jest ważne dla czworonogów przyzwyczajonych do przebywania na zewnątrz. Istotna kwestia to także dopasowanie  pomieszczenia docelowego do wielkości psa. Nasz pupil powinien mieć również wygodne, czyste legowisko, a w środku ma panować temperatura pokojowa.

hotele dla psow opinie ceny portal wiedzy o psach zpsiegopunktuwidzenia.pl (2)

Ponadto dobrze jest poprosić o pokazanie pomieszczenia, w którym psy mogą się bawić – np. podczas brzydkiej pogody oraz wybiegu.  Najlepiej żeby wybieg był wysypany piaskiem lub porośnięty trawą niż betonowy, musi być też codziennie sprzątany i posiadać zacienione miejsce, gdzie pies odpocznie i schowa się przed słońcem. Warto zapytać też gdzie wyprowadza się zwierzaki na spacer – oczywiście lepsza opcją jest las czy łąka niż chodnik wzdłuż ruchliwej ulicy.

Czy warto oddać psa do hotelu?


Jeśli trafimy na odpowiednią placówkę – zdecydowanie warto. Aby mieć pewność, że wybieramy dobre miejsce, warto osobiście je odwiedzić, ale również poczytać opinie w internecie –  w mediach społecznościowych, specjalnych forach czy grupach. Dobrym pomysłem jest także wywiad wśród znajomych. Informacje z pierwszej ręki od zaufanych osób są zwykle najpewniejsze. Hotele dla psów zatrudniające profesjonalnych opiekunów i dysponujące miejscem dostosowanym do potrzeb czworonogów, zapewnią naszemu pupilowi świetne warunki, zminimalizują ryzyko stresu, a czasem nawet nauczą nowych rzeczy, z którymi my jako amatorzy sobie nie radziliśmy.

Hotele dla psów – warunki przyjęcia


Tak jak zostało już wspomniane na początku – niektóre ośrodki nie przyjmują psów szczególnie agresywnych, a także suszek z cieczką czy niewykastrowanych samców.  Pies powinien być natomiast zaszczepiony, odrobaczony i zabezpieczony przeciw kleszczom – np. obrożą. Na miejsce musimy dostarczyć aktualną książeczkę zdrowia. Aby nasz pupil czuł się dobrze, możemy dać mu ulubioną zabawkę, kocyk lub inny przedmiot, który pomoże przetrwać pierwsze trudne dni.

Potrzebna będzie również smycz i obroża. Miejsce w hotelu najlepiej zarezerwować  z wyprzedzeniem. W małym domowym hoteliku może to być kilka tygodni przed terminem pobytu. Do większych placówek psa musimy odwieźć samodzielnie. Nieraz jednak – kiedy hotel znajduje się gdzieś na uboczu, pracownicy odbiorą naszego zwierzaka z domu.

Hotel dla psa – wyżywienie


Niektóre placówki zapewniają wyżywienie podczas całego pobytu, ale dobrze jest dostarczyć swoją karmę – taką, którą pies je w domu. Dzięki temu nasz pupil uniknie potencjalnych problemów żołądkowych wynikających ze zmiany jedzenia. Istnieją także miejsca, w których za dodatkową opłatą pracownicy  mogą przygotować gotowaną karmę wg podanej przez nas receptury. Jeśli pies jest na specjalistycznej diecie, należy o tym poinformować w hotelu.

hotele dla psow opinie ceny portal wiedzy o psach zpsiegopunktuwidzenia.pl (2)

Pobyt w hotelu dla psa – umowa


Zostawiając czworonoga pod opieką hotelu, powinniśmy podpisać z opiekunem umowę cywilno – prawną. Dokument  musi zawierać m.in.:

 • nasze oświadczenie o posiadanych prawach do powierzenia opieki nad zwierzakiem,
 • oświadczenie o stanie zdrowia psa – szczepieniach itp.,
 • cenę pobytu oraz informację o ewentualnych kosztach dodatkowych,
 • opis obowiązków hotelu,
 • informację o zasadach kontaktu placówki z właścicielem.

Przed podpisaniem umowy warto zapytać czy wybrany hotel posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. 

Hotel dla psa – ceny


Cena za pobyt pupila w hotelu zależy od wielu czynników, takich jak:

 • okres w jakim zwierze będzie przebywało w ośrodku,
 • usługi dodatkowe – np. podawanie leków,
 • lokalizacja hotelu,
 • karma – własna czy hotelowa,
 • wielkość psa (czasami).

Niektóre hotele oferują niższe ceny za zwykłe dni, a  wyższe w czasie świąt czy długich weekendów. Inaczej rozlicza się pobyty krótkie – wtedy płacimy za godzinę ( średni koszt to 10 zł za godzinę), a inaczej długie, gdzie obowiązuje stawka za dobę. W większych miastach stawka dobowa to  ok. 50 zł, chociaż w Warszawie ceny sięgają nawet 100 zł. Jeśli lokalizacja nie ma dla nas większego znaczenia, możemy poszukać hotelu nieco oddalonego od  dużych miast. Wtedy koszt pobytu może być niższy nawet o połowę.

Sklepy zoologiczne akcesoria zabawki dla psow portal wiedzy o psach zpsiegopunktuwidzenia.pl 4

Gdzie kupować artykuły dla zwierząt?

5 marca, 2022
Jak dbac o zdrowa siersc u psa

Jak dbać o zdrową sierść u psa?

9 maja, 2022
Wyświetlenia: 648