logo

Jak nauczyć psa detekcji węchowej?

simplie Poradnik 28 czerwca 2022 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 4.9 / 5. Ilość ocen: 8

Lubisz spędzać czas aktywnie ze swoim czworonogiem i rozwijać jego naturalne predyspozycje oraz instynkty? Detekcja węchowa, nazywana też z angielskiego nose work, może być zajęciem, które idealnie sprawdzi się w waszym przypadku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat i sprawdzić, w jaki sposób zacząć naukę swojego psa, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Kurs nose work – podstawy

Czym w ogóle jest detekcja węchowa? Jest to sport kynologiczny, który wykorzystuje techniki stosowane w pracy psów policyjnych. Czworonogi skupiają się w nim na znajdowaniu ukrytych próbek zapachowych. Niewątpliwą zaletą nose work jest to, że jest to aktywność odpowiednia dla każdego psa niezależnie od jego wieku czy ograniczeń fizycznych. Dzięki temu wszystkie zwierzaki mogą znaleźć w tym zajęciu radość i nauczyć się lepiej wykorzystywać swój czuły narząd węchu.

Kurs nose work nie tylko zwiększy możliwości Twojego psiaka, ale może także poprawić jego ogólne zachowanie i samopoczucie. Detekcja węchowa jest często wykorzystywana jako zajęcia terapeutyczne. Skuteczne posługiwanie się zmysłem węchu wymaga od czworonoga dużej samodzielności i dyscypliny.

Sklepy zoologiczne akcesoria zabawki dla psów portal wiedzy o psach zpsiegopunktuwidzenia.pl (3)

Pozwala mu na skupienie i wyciszenie, co świetnie stymuluje psi mózg i pozwala mu się lepiej rozwijać. Tego typu szkolenie zwiększa też możliwości komunikacji między zwierzakiem a opiekunem. Podczas treningu swojego pupila nauczysz się lepiej czytać jego mowę ciała, co przełoży się na poprawę waszych codziennych relacji.

Podstawy kursu nose work są bardzo łatwe do opanowania. Wszystkie psy posiadają w końcu predyspozycje do posługiwania się swoim nosem i jest to dla nich całkowicie naturalne. Mimo wszystko już od samego początku warto szkolić czworonoga pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego trenera, który zapewni zrównoważony plan treningowy. Dzięki temu cały proces będzie zdecydowanie sprawniejszy i mniej stresujący zarówno dla psa, jak i jego właściciela.

Nose work online – czy to możliwe?

Szkolenia z detekcji węchowej z roku na rok cieszą się większą popularnością, jednakże wciąż nie trafiły do wielu miejsc. Niektórzy mogą mieć problem ze znalezieniem lokalnego trenera, który w profesjonalny sposób poprowadzi ich czworonogi. Dotyczy to zwłaszcza mniejszych miast.

Czasem jedyną alternatywą może być zdecydowanie się na szkolenie nose work online. Czy tego typu kurs ma w ogóle sens? Owszem, jeżeli jest przeprowadzony w odpowiedni sposób.

hotele dla psow opinie ceny portal wiedzy o psach zpsiegopunktuwidzenia.pl (2)

Przykładem wzorcowego kursu nose work online może być oferta od szkoły dla psów Hauvard. Tamtejsze szkolenie prowadzone jest całkowicie przez internet w formie materiałów wideo, które zawierają wykłady teoretyczne oraz prezentacje ćwiczeń. Są one dostarczane kursantom raz w tygodniu i pozwalają na zrównoważone zwiększanie poziomu zaawansowania treningu.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy kursu pozostają pod stałą opieką merytoryczną szkoły, a nagrania z treningu ich zwierzaków są na bieżąco opiniowane przez ekspertów. Takie podejście sprawia, że szkolenie nose work online przynosi naprawdę dobre rezultaty i możliwe jest dla każdego, nawet w warunkach domowych.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Jak dbac o zdrowa siersc u psa

Jak dbać o zdrową sierść u psa?

9 maja, 2022
wakacje z psem poradnik wakacyjny z psiego punktu widzenia

Wakacje z psem – kompleksowy poradnik

6 sierpnia, 2022
Wyświetlenia: 721