logo

Bloodhound (pies św. Huberta)

simplie Rasy psów 26 marca 2019 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 3 / 5. Ilość ocen: 2

Protoplaści rasy bloodhound byli znani już w czasach Celtów. Przez liczne stulecia psy te nie zmieniły się w sposób znaczący. Rozsławienie rasy przypisuje się mnichom z klasztoru świętego Huberta, zlokalizowanego w Ardenach. To właśnie tam prowadzona była średniowieczna hodowla psów bloodhound.

Wydarzenia historyczne przyczyniły się do niemal całkowitej zagłady rasy. Wielka rewolucja francuska sprawiła, że bloodhound uznawany za psa arystokratów, nie był tolerowany. Jednak udało się zachować rasę, szczególnie dużą rolę odegrali tutaj brytyjscy hodowcy.

Bloodhound, inaczej znany również jako Pies Świętego Huberta, odznacza się masywnością, długim uszami oraz luźną skórą. To pies, który osiąga dość duże rozmiary, ale równocześnie jest niezwykle przyjazny i oddany właścicielowi. To jedne z psów tropiących, dlatego wymagają one stałej aktywności na powietrzu.

bloodhound rasa psa pies św huberta zdrowie cena charakter

 

Charakter


Mimo masywnej prezencji,  to pies, który jest niezwykle wrażliwy. Okazuje się być niezwykle uczuciowy i oddany swojego opiekunowi. Fatalnie znoszą rozłąkę, dlatego muszą mieć stale towarzystwo.

Psy cechuje pozytywne podejście, szczególnie do najmłodszych członków rodziny. Psy tej rasy najlepiej odnajdują się w miejscach cichych i spokojnych, dlatego duże miasta nie są najlepszą lokalizacją dla nich. Na pewno warto zwrócić uwagę na wysoki poziom inteligencji psów bloodhound, co pozwala im wykonywać skomplikowane czynności, często nieosiągalne dla innych ras.

bloodhound pies św. huberta cena szczeniak zdrowie

Wychowanie oraz szkolenie typu bloodhound


Psy tej rasy dość długo dojrzewają. W wyniku tego w początkowym okresie życia nie powinno się ordynować zbyt długich i ciężkich treningów. Praca ponad wysiłek psa objawi się jego zniechęceniem do jakiejkolwiek współpracy. Pies lubi chadzać własnymi ścieżkami, szczególnie w sytuacji, kiedy „złapie” trop. Należy dać mu wolną rękę, zamiast na siłę go przywoływać do siebie.

Zdrowie psów bloodhound


Wśród problemów zdrowotnych, na które cierpią psy rasy bloodhound, należy odnotować przede wszystkim możliwość skrętu żołądka. Inne problemy, to zapalenie spojówek lub uszu. W pojedynczych przypadkach może się okazać, że pies będzie cierpiał na dysplazję stawów biodrowych.

Jak prawidłowo żywić psy bloodhound


Psy szybko rosną, co powoduje obowiązek umiejętnego wyboru jedzenia i dostarczania odpowiednio dużych ilości. Warto karmić je najlepszej jakości karmą. Karmienie odbywa się poprzez podzielenie codziennej dawki jedzenia na kilka porcji.

Zabiegi pielęgnacyjne


Jak prawidłowo dbać o psy tej rasy? W zupełności wystarczy prawidłowe szczotkowanie, wykonywane co kilka dni. Należy również dbać i stale kontrolować stan uszu psa, aby nie dochodziło do żadnych zabrudzeń.

Dla kogo psy bloodhound?

Bloodhound to rasa, która idealnie sprawdzi się w przypadku osób aktywnych, mających możliwość regularnych i długich spacerów. Niezbyt dobrym pomysłem jest posiadanie tego psa, mając małe mieszkanie w bloku, w centrum dużego miasta.

To fatalne środowisko dla psów tej rasy. Każdy kto ma problemy zdrowotne, niezbyt pasuje mu aktywny tryb życia, czy po prostu dysponuje ograniczonym wolnym czasem, powinien zrezygnować z myśli o posiadaniu psa typu bloodhound.

Zalety i wady


Psy rasy bloodhound posiadają zarówno zalety, jak i wady. Wśród zalet koniecznie należy podkreślić jego przyjazne nastawienie, zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Doskonale odnajdują się w środowisku, gdzie znajdują się inne zwierzęta.

Nie dążą do konfliktu, po prostu akceptują zaistniały stan. Przy wadach należy podkreślić, że psy te potrafią być uparte, co przejawia się np. w trakcie spacerów. Wolą chadzać własnymi ścieżkami. Brak umiejętności, źle przeprowadzenie wychowanie i szkolenie , objawi się później niesfornym zachowaniem zwierzęcia i brakiem chęci współpracy.

Bloodhound – grupa VI FCI, sekcja 1, nr wzorca 84


  • Kraj pochodzenia: Belgia
  • Wielkość: psy – 68 cm (tolerancja do 4 cm), suki – 62 cm (tolerancja do 4 cm)
  • Waga: psy – 46-54 kg, suki – 40-48 kg (w zależności od budowy)
  • Szata: na tułowiu przylegająca, krótka, gęsta, twarda i odporna na złe warunki atmosferyczne, na głowie i uszach krótka i miękka w dotyku; spodnia część ogona porośnięta jest włosem nieco dłuższym i sztywniejszym.
  • Maść: dwubarwna – czarna podpalana (black and tan) albo wątrobiana podpalana (liver and tan); jednobarwna – czerwona (red); u psów czarnych podpalanych czarna część jest różnej wielkości, tworząc czaprak lub siodło; niewielka ilość bieli na przedpiersiu, palcach i końcówce ogona jest dopuszczalna, ale niepożądana.
  • Długość życia: 9-11 lat
  • Odporność na warunki atmosferyczne: wysoka
  • Koszty utrzymania: 450 zł miesięcznie
  • Cena psa z rodowodem: 2000-2500 zł

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

mastif hiszpanski rasa psa wzorzec cena szczeniak szczeniaki hodowla

Mastif hiszpański

17 marca, 2019
puli owczarek wegierski rasa psa cena charakter blog o psach

Puli (owczarek węgierski)

5 maja, 2019
Wyświetlenia: 1424