logo

Pomysły na zabawy z psem w domu

simplie Aktualności 27 czerwca 2019 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 0 / 5. Ilość ocen: 0

Pogoda pod psem to dość krzywdzące twierdzenie dla naszych czworonożnych przyjaciół. Wszak kiepska pogoda, opady deszczu, potrafią pokrzyżować nie tylko nasze plany, ale również i naszym psom. Jednak prawdziwy opiekun czworonoga bez problemów znajdzie zajęcia dla swojego kompana, nawet w najgorszą pogodę. Co zatem można robić w domowych warunkach z psem? Jakiego rodzaju rozrywkę, aktywność zapewnić mu wśród czterech ścian?

Trenuj psi węch, czyli poszukiwanie smakołyków


Rozwijajmy umiejętności naszego psa. Na pewno warto co jakiś czas organizować mu zabawy, w których trakcie najważniejszy będzie psi węch. Jak więc szkolić psa przez zabawę? Jak sprawić, żeby nie zapomniał o tym, że węch jest istotny? Wystarczy pochować jego ulubione smakołyki w różnych miejscach i kazać mu szukać. Można mieć pewność, że będzie to doskonała zabawa, bo nie dość, że pies będzie aktywny, to i nagroda sprawi mu wiele radości.

Psia aktywność psychiczna w trakcie niepogody


Kiepska pogoda, padający deszcz, to idealna pogoda, aby rozwijać psią inteligencję. Jest multum ćwiczeń, które sprawią, że pies będzie miał zajęcie, które sprawi mu wiele radości, a przy okazji pozwoli na rozwój. Oczywiście nie można psa do niczego zmuszać, równocześnie umiejętnie dawkować tego typu aktywności. Wiele psich ras dość szybko się nudzi, a próby dalszego szkolenia, serwowania ćwiczeń na inteligencje powoduje, że psy stają się oporne, nie chcą współpracować.

Przytulanie, głaskanie, nic nierobienie


Deszczowa pogoda jest również idealna, kiedy mowa o nic nierobieniu. Można zwyczajnie leżeć, przytulać się z psem, czy też zaserwować mu mały masaż, drapanie, głaskanie. Psy to pieszczochy, dlatego będzie to dla nich swoista nagroda i coś niezwykle przyjemnego.

Zabawy aktywnie fizyczne, czyli np. przeciąganie sznurka


Większość psów jest nieustępliwa, dlatego warto zaproponować zabawy związane z przeciąganiem sznurka. Nie potrzeba tutaj większej filozofii, wystarczy zakupić odpowiedni sznurek, lub skorzystać np. ze starej szmaty, ręcznika. Pies na pewno będzie zadowolony z takiej formy rozrywki, a my mimo braku spaceru, zagwarantujemy mu porządną dawkę aktywności fizycznej.

Psie spotkania pod dachem


Ciekawą propozycją jest zaproszenie znajomych ze swoimi psami. „Psie spotkanie przy herbatce” na pewno zapewni zwierzakom rozrywkę. Warto jednak mieć tutaj na uwadze, że psy powinny się w pewien sposób już znać. Inaczej mówić, musi pojawić się nić porozumienia, muszą się dogadywać.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Psie mity VS prawda historyczna i naukowa blog o psach z psiego punktu widzenia

Psie mity VS prawda historyczna i naukowa

27 czerwca, 2019
Nose Work czyli doskonaly trening dla twojego psa blog o psach

Nose Work, czyli doskonały trening dla twojego psa

29 czerwca, 2019
Wyświetlenia: 346