logo

Nova Scotia Duck Tolling retriever

simplie Rasy psów 28 października 2019 3
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 4.9 / 5. Ilość ocen: 64

Nova Scotia Duck Tolling Retriever to niezwykle popularna rasa psów, niezależnie od szerokości i długości geograficznej. Psy, które początkowo były znakomitym kompanem w trakcie polowań na kaczki, zaczęły sprawdzać się jako psy rodzinne.

Rasa powstała na początku XIX wieku, w kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja. Po raz pierwszy została zarejestrowana w roku 1945, a wydarzyło się to w Kanadzie. Dość długa nazwa rasy daje się prosto przetłumaczyć na „aporter z Nowej Szkocji wabiący kaczki”. Wynika to oczywiście z początkowego przeznaczenia psów, a mianowicie były wabikiem na kaczki dla myśliwych.


Charakter rasy i umiejętności

Psy te cechuje ogromna chęć do pracy, a także zwinność. Nie mają problemów z szybką nauką, a także ubóstwiają wykonywać polecenia pana. Rasa Nova Scotia Duck Tolling Retriever to ogromna inteligencja, a także pozytywne i przyjazne nastawienia do dzieci.

Rasa jest niezwykle aktywna, przejawia ciągłą chęć do biegania. Dlatego powinna mieć stworzone odpowiednie warunki do codziennej aktywności.  Nova Scotia Duck Tolling Retriever to psy, które każdego dnia potrzebują długich spacerów z licznymi atrakcjami.

Psy tej rasy znakomicie pływają i w przeciwieństwie do wielu innych ras, kochają wodę. Dlatego należy o tym pamiętać i regularnie dawać psom możliwość pływania. Ten retriever potrzebuje codziennych szaleństw związanych z bieganiem, zwinnością, skocznością. Nie można mu tego pod żadnym pozorem odbierać.

Wychowanie oraz szkolenie Nova Scotia Duck Tolling Retriever


Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że rasa Nova Scotia Duck Tolling Retriever jest niezwykle zrównoważona, a i przejawia ogromną chęć do współpracy z człowiekiem. Żeby pies prawidłowo się rozwijał, niezbędne jest zapewnienie mu od początku warunków do socjalizowania i poznawania świata.

Szkolenie tollerów można rozpoczynać bardzo szybko, jednak należy mieć na uwadze, że każda sesja szkoleniowa powinna być krótka. Rasa ta dość szybko się nudzi i trudno zachować im koncentrację.

Wszelkiego rodzaju spacery z tymi psami, nie mogą się ograniczać wyłączenie do chodzenia. Psy wymagają zaangażowania swojego właściciela, dostarczania przeróżnych atrakcji, takich jak np. aportowanie.nova scotia duck trolling retriever psy rasy zabawa szczeniak opinie blog o psach

Zdrowie Nova Scotia Duck Tolling Retriever


Psy rasy Nowa Scotia Duck Tolling Retriever są aktywne do starości, jednak problemem okazują się choroby dziedziczne. Wystarczy zwrócić uwagę na takie dolegliwości jak anomalia oczu collie czy też postępujący zanik siatkówki, niedoczynność tarczycy oraz dysplazja stawów łokciowych i biodrowych. Rasa jest narażona także na choroby typu głuchota, wnętrostwo czy zaćma.

Jak prawidłowo żywić tolliery?


Zasadniczo należy dostarczać tym psom nieograniczony dostęp do wody, a pokarmy muszą być bogate w białka, węglowodany, tłuszcze oraz witaminy. Psy należy nauczyć regularności posiłków, dlatego właścicieli muszą podawać jedzenie zawsze o tych samych porach. Z uwagi na charakter psów, nie zaleca się dawania pokarmów przed i po wysiłku fizycznym.

Zabiegi pielęgnacyjne


Jakie zabiegi pielęgnacyjne są konieczne przy psach rasy Nova scotia duck tolling retriever? Jeden raz w tygodniu należy dokładnie wyczesać włosy. W okresie linienia warto każdego dnia przeprowadzać dokładne wyczesywanie włosa.

Porządna kąpiel zalecana jest raz do roku. Dodatkowo należy zwracać baczną uwagę na uszy psa, regularnie je czyszcząc. Ważnym aspektem zabiegów pielęgnacyjnych będzie również monitorowanie i staranne czyszczenie zębów.

Dla kogo Nova scotia duck tolling retriever?


Z uwagi na swoje umiejętności, pies jest doskonałym wyborem dla każdego myśliwego. Szczególnie kiedy mowa o myśliwych polujących na ptactwo wodne. Pies sprawdzi się również u rodzin, które wolny czas spędzają w sposób aktywny, zamiast siedzenia na kanapie przed tv. Kto nie jest w stanie zagwarantować psu codziennej dawki wybiegania, ten powinien poszukać zupełnie innej rasy.

Zalety i wady Nova scotia duck tolling retriever


Jakie zalety związane są z posiadaniem psów rasy Nova scotia duck tolling retriever? Z jakimi wadami należy się zmierzyć? Psy tej rasy są niezwykle inteligentne, a ich szkolenie, nauka nie jest kłopotliwa. Będzie znakomitym kompanem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie aktywny tryb życia.

Na pewno trzeba pamiętać, że mowa o psach, które są niezwykle przyjazne, zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Jakie wady należy odnotować? Źle wychowane i szkolone psy będą lękliwe. Rasa Nova scotia duck tolling retriever nie nadaje się do życia w trybie siedzącym.

Nova scotia duck tolling retriever – grupaVIII FCI, sekcja 1,nr wzorca 312


 • Kraj pochodzenia: Kanada
 • Wielkość: pies 43-51 cm, suka 45-53 cm
 • Dojrzałość: 2 lata
 • Długość życia: 12-14 lat
 • Odporność na warunki atmosferyczne: duża
 • Koszty utrzymania: 200-250 zł miesięcznie
 • Cena psa z rodowodem: 3500-5000 zł

Napisz nam co o tym myślisz

 • Rewelacyjny post! Red retrievery to przesłodkie psiaki.

  Przy okazji polecam portal pethomer.com stworzony specjalnie dla miłośników zwierząt. Psi i koci rodzice mogą znaleźć na portalu Opiekunów, którzy z wielkim sercem zajmą się ich czworonożnymi przyjaciółmi. Opiekunowie oferują usługi takie jak: spacer z psem, opieka dzienna, psi hotel, szybkie karmienie. Pethomer to air bnb dla psów!
  https://pethomer.com/ Psi hotel

 • Chyba wielkości się pomieszały
  Pies większy od suki 😜😉

 • Moja znajoma zajmowała się takimi z racji swojej pracy opiekuna dla psów. Super psy.

 • Komentarz

  Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

  posokowiec hanowerski cena charakter rasa psa blog o psach

  Posokowiec hanowerski

  11 października, 2019
  Bedlington terrier cena charakter rasa psa blog o psach

  Bedlington terrier

  31 października, 2019
  Wyświetlenia: 3640