logo

Pinczer miniaturowy

simplie Rasy psów 25 listopada 2019 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 3.7 / 5. Ilość ocen: 3

Pinczer Miniaturowy to najmniejszy przedstawiciel z rasy pinczerów. Popularnie nazywany również ratlerkiem. Jego korzenie sięgają obszaru Niemiec, a wywodzi się dokładnie od pinczera średniego. Hodowcy, zajmujący się pinczerami średnimi, wybierali specjalnie do rozrodu najmniejsze psy. Takie działanie doprowadziło do pojawienia się rasy pinczer miniaturowy.

Ratlerki, jeszcze nie w wersji miniaturowej, od wieków służyły ludziom. Były znakomite przy łapaniu np. myszy czy szczurów. Popularność i rozkwit rasy pinczer miniaturowy należy datować dopiero na XX wiek.

Na przełomie wieków (XIX i XX) w Niemczech powstał klub miłośników Pinczera. Dwie dekady później rasa trafiła do USA i naturalnie szybko zyskała popularność. Do dziś psy tej rasy cieszą się ogromną popularnością, szczególnie w Stanach Zjednoczonych oraz na kontynencie europejskim.

Charakter Pinczerów Miniaturowych

Kiedy mowa o pinczerach miniaturowych i ich charakterze, w oczy rzuca się na pewno spora skłonność do zabaw, aktywności, ruchliwości. Co ważne, psy te posiadają niezwykle pozytywne usposobienie oraz ogromny temperament.

Z drugiej strony cały czas oczekują atencji od swojego pana. Na pewno pinczery miniaturowe nie mogą być zostawiane na długi czas same. Pinczery są niezwykle ufne, ale tylko do osób, które znają. Do nieznajomych podchodzą z dystansem.

Wychowanie oraz szkolenie


Pinczery miniaturowe od początku wymagają wychowania i socjalizacji. Niestety, problemem są osoby, które starają się psa wychować w izolacji, najlepiej w domowym otoczeniu. To robienie krzywdy zwierzęciu. Trzeba jednak w tym miejscu zaznaczyć, że ratlerki to psy niezwykle pojętne, nauka nie sprawia im problemu. Ma oczywiście swoje wymagania, dlatego trzeba przygotować się na długie spacery.

Zdrowie rasy Pinczer Miniaturowy


Miniaturowe pinczery to rasa zdrowa. Dodatkowo średnia wieku psów tej rasy jest dłuższa niż wielu innych. Nie odnotowuje się żadnych chronicznych chorób, które dotykają tylko i wyłączenie rasę pinczerów miniaturowych.

Jak prawidłowo żywić psy rasy Pinczer Miniaturowy


Do karmienia pinczerów miniaturowych w zupełności wystarczy dobrej jakości karma. Jednak z uwagi na rozmiary psa, należy pamiętać, aby nie przesadzać z ilością dawkowania pożywienia. Zbyt duże porcje sprawią, że pinczer szybko utyje.

Zabiegi pielęgnacyjne


Zabiegi związane z czystością pinczerów miniaturowych nie wymagają większych zabiegów. Tak naprawdę wystarczy regularnie zadbać o czesanie go zgrzebłem. Ratlerki nie wymagają również regularnych kąpieli. Te należy dawkować w ograniczonych ilościach.

Co ważne, ratlerki nie mają problemów z linieniem. Trzeba również zadbać o zęby oraz pazury pinczerów miniaturowych. Przeprowadzać odpowiednie zabiegi, celem utrzymania ich na odpowiednim poziomie.pinczer miniaturowy cena rasa psa hodowla blog o psach

Dla kogo Pinczer Miniaturowy


Mowa o psie, który na pewno będzie doskonale czuł się w domu, gdzie otrzyma odpowiednią uwagę. Nie może to być miejsce, które domownicy opuszczają rano, a wracają dopiero wieczorami. Pinczery miniaturowe doskonale odnajdą się również w otoczeniu osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Osób, którym regularne spacery niestraszne.

Zalety i wady psów rasy Pinczer Miniaturowy


Ratlerek i jego zalety to między innymi: prostota w pielęgnacji, niski koszty utrzymania, a także chęć do towarzyszenia podczas spacerów czy aktywności fizycznych. Warto również nadmienić, że to niezwykle lojalna rasa, która potrafi obdarzyć zaufaniem swojego właściciela.

Jakie wady mają ratlerki? Na pewno w sytuacjach niepewności psy te potrafią być szczekliwe. Trzeba również zwrócić uwagę na ich pobudliwość oraz zaborczość. Dlatego nie będzie to pies dla każdego.

Pinczer miniaturowy –grupa II FCI, sekcja 1.1, nr wzorca 185

  • Kraj pochodzenia: Niemcy
  • Wielkość: psy i suki– 25 do 30 cm
  • Waga: psy i suki– 4 do 6 kg 
  • Szata: krótka i gęsta, gładka, przylegająca, lśniąca, bez przełysień
  • Dojrzałość: 2-3 lata
  • Długość życia: 12-15 lat
  • Odporność na warunki atmosferyczne: średnia
  • Cena psa z rodowodem: 1300-2000 zł 

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Basset artezyjsko normandzki cena rasa historia wychowanie zdrowie

Basset artezyjsko-normandzki

25 listopada, 2019
Owczarek kaukaski cena rasa historia wychowanie zdrowie 2

Owczarek kaukaski

10 grudnia, 2019
Wyświetlenia: 1779