logo

Adopcja psich seniorów – dlaczego starsze psy zasługująna naszą miłość i troskę

simplie Aktualności 25 września 2023 1
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 4.9 / 5. Ilość ocen: 146

Październik zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim coraz chłodniejsze dni i noce. To idealny czas, aby porozmawiać o adopcji psich seniorów, o których niestety często zapominamy.

Dlaczego adopcja starszych psów jest tak istotna i dlaczego zasługują na swoją drugą szansę?

Starsze psy i seniorzy (powyżej 10 lat) stanowią znaczącą część populacji psów w schroniskach. Niestety, często bywają pomijani przez potencjalnych opiekunów, którzy obawiają się, że będą oni musieli za szybko się z nimi pożegnać…

Jest to prawda, ale nie powoduje to, że psi seniorzy znikają ze schronisk — oni nadal są i często latami czekają na kogoś, kto okaże im odrobinę serca.

PiesSchronisko 2

Psi seniorzy nie są już tak energiczni i żywiołowi jak młodsze psy, przez co nie są w stanie tak skutecznie zwrócić na siebie uwagi zza schroniskowych krat. Często czekają one w ciszy, w kąciku swojego boksu, zrezygnowanym wzrokiem wypatrując swojej szansy na przeżycie “psiej emerytury” w cieple, obok ukochanej osoby.

Oto kilka powodów, dla których warto pochylić się nad adopcją starszego psiaka:

 • Wielka miłość i wdzięczność: Starsze psy często są bardzo wdzięczne za drugą szansę i szybko przywiązują się do swojego nowego opiekuna. To zwierzęta, które wiedzą, co to jest miłość i doceniają ją.

 • Spokojniejszy styl życia: Starsi psi przyjaciele zazwyczaj są bardziej spokojni i dostosowani do spokojniejszego trybu życia. Często dużo śpią i nie wymagają tak dużej uwagi jak młode psiaki. Nie ciągną na smyczy, nie skaczą i nie niszczą, co sprawia, że są idealnymi towarzyszami dla osób, które nie przepadają lub nie mogą poświęcać kilku godzin na spacery i zabawę.

 • Wielkie serce: Adopcja psa seniora to dowód ogromnego serca i troski. To akt miłości, który przynosi nie tylko szczęście nowemu właścicielowi, ale też ulgę i radość starszemu psu, który znalazł nowy dom.
PiesSchronisko 1

Firma Petsy we współpracy z poznańskim schroniskiem postanowiła stworzyć wzruszający filmik, który opowiada historie czterech psich seniorów.

Petsy swoim filmikiem pokazuje, że każdy pies, niezależnie od wieku ma wiele do zaoferowania i zasługuje na dom pełen miłości. Dlatego zachęcamy do podzielenia się tym wzruszającym filmem i do rozważenia adopcji psa seniora.

Warto być tam dla nich, gdy nadchodzą chłodniejsze dni i noce, by mogli cieszyć się ciepłem rodzinnego domu i serca swojego opiekuna. To gest, który zmienia życie zarówno psa, jak i jego nowego właściciela, na zawsze.

Napisz nam co o tym myślisz

 • Świetny artykuł. Jestem zachwycony, że trafiłem na to miejsce . Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Czuję, że powinienem podziękować za Twoją pracę. Koniecznie będę polecał to miejsce i regularnie odwiedzał, by poczytać nowe rzeczy.

 • Komentarz

  Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

  Cute dog giving his paw

  Dlaczego ważne jest regularne sprawdzanie oczu twojego psa?

  18 sierpnia, 2023
  Jak rozumieć psią mowę ciała

  Jak dobrze zrozumieć psią mowę ciała? – czytanie sygnałów, które daje nam nasz pupil. 

  4 października, 2023
  Wyświetlenia: 458