logo

Fiksacja na punkcie własnego psa?

simplie Aktualności 25 marca 2019 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 0 / 5. Ilość ocen: 0

Będąc dzieckiem, większość z nas chciała mieć swoje zwierzątko. Najczęstszy wybór padał na psy, jednak rzeczywistość okazywała się brutalna. Nie wszyscy rodzice zgadzali się na czworonoga w domu, przez co marzenia o piesku trzeba było odłożyć na daleką przyszłość. Nadchodzi jednak ten dzień, gdzie wymarzony czworonóg wprowadza się do twojego mieszkania, a wraz z tym faktem wszystko się zmienia.

Twoje podejście do psa, zaangażowanie w jego opiekę, wychowanie, chęć wykonywania codzienne tych samych czynności. Wszystko to ma ogromny wpływ na życie. Zobaczmy więc, jak bardzo jesteś zafiksowany na punkcie swojego psa. Sprawdźmy, na jakim etapie się znalazłeś.

Poziom początkowy


Wszystko dla ciebie jest nowe, ale równocześnie ekscytujące. Wycieczka do sklepu z akcesoriami dla psów jest niczym wizyta w wesołym miasteczku. Mnogość psich przysmaków, liczne zabawki, akcesoria ułatwiające życie psa przyprawiają o zawrót głowy.

Co istotne, jesteś jeszcze w punkcie startowym, więc do końca nie wiesz, co tak naprawdę będzie przydatne dla twojego pupila. Twoje zachowanie w domu, w towarzystwie psa, stosunek do niego, jest często naznaczony stereotypami. Polega to na tym, że np. uważasz, że pies nie ma wstępu do łóżka. Po każdej zabawie z psem, czy karmieniu go z ręki, starannie myjesz ręce.

Równocześnie coraz więcej czasu spędzasz w internecie, szukając przydatnych informacji dotyczących psów. W księgarniach zaglądasz na półki z książkami dotyczącymi psów.

Poziom średnio zaawansowany


Jesteś coraz bardziej przyzwyczajony do swojego psiaka. Na ulicach, w parkach zwracasz baczniejszą uwagę na ludzi spacerujących ze swoimi psami. Jakiekolwiek resztki łakoci dla psa, które znajdujesz w różnych miejscach, nie robią na tobie większego wrażenia.

Planując wakacje, podchodzisz do tego, jak specjalista od logistyki. W końcu liczy się nie tylko twój luksus, ale również pies ma mieć komfortowe warunki. Śledzisz liczne doniesienia związane ze światem psów. Codzienna internetowa „prasówka” nie może odbyć się bez odwiedzenia portali, stron tematycznych.

Hard level


Ostatni, najwyższy poziom, z którego już nie spadniesz. Taka jest prawda, gdyż jeżeli tu się znalazłeś, to poziom twojej fiksacji jest maksymalny. Coraz więcej pieniędzy wydajesz na psa. Coraz więcej miejsca w przestrzeni twojego mieszkania należy do twojego pupila.

Nie jest dla ciebie niczym dziwnym posiadanie ogromnej ilości zdjęć z psem np. na portalu społecznościowym. Zaczynają pojawiać się wątpliwości, czy jeden pies w domu to nie za mało.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Pierwsza psia wystawa Przygotuj siebie oraz psa w sposob perfekcyjny

Pierwsza psia wystawa?

20 marca, 2019
Adopcja psa. Jakich konsekwencji sie spodziewac blog o psach

Adopcja psa. Czego się spodziewać?

25 marca, 2019
Wyświetlenia: 407