logo

Jak pomóc psu w czasie upałów? – Praktyczne porady

simplie Aktualności 29 maja 2022 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 4.8 / 5. Ilość ocen: 5

Wysokie temperatury mogą wpływać niekorzystnie nie tylko na ludzi, ale również na psy. Dlatego każdy właściciel czworonoga powinien wiedzieć, co zrobić w trakcie upałów, aby zminimalizować ich negatywne działania.

Jak przygotować psa na wysokie temperatury? W jaki sposób przetrwać letnie miesiące w sposób komfortowy?

Woda to podstawa


W trakcie upałów należy stale uzupełniać wodę w organizmie. Dotyczy to zarówno ludzi, jak i psów. Dlatego zawsze należy mieć przygotowaną wodę dla czworonoga, jak i na bieżąco uzupełniać jej stan np. w misce. Ważne, aby woda nie była lodowata, gdyż może spowodować problemy zdrowotne.

Jak pomoc psu w czasie upalow pies upaly lato wakacje

Spacery z rana lub wieczorem


Kiedy zaczynają się upały, wysokie temperatury stale się utrzymują, należy racjonalnie podchodzić do tematu spacerów z psem. Nie ma sensu wychodzić w ciągu dnia, kiedy żar leje się z nieba.

Najlepszym rozwiązaniem są wyjścia wcześnie rano lub wieczorem, kiedy na niebie nie ma już słońca. Spacer w ciągu dnia będzie niezwykle wyczerpujący dla zwierzęcia, które na pewno nie będzie czerpało z niego żadnej przyjemności.

Jak pomoc psu w czasie upalow pies upaly lato wakacje

Pielęgnacja i higiena psa w trakcie wysokich temperatur


Większość psów w okresie letnim powinno być dokładnie wyczesywane ze zbędnego podszerstka i to częściej niż w inne pory roku.

Sierść takich psów izoluje go od gorąca podobnie jak od zimna. Częste zabiegi pielęgnacyjne pozwolą sierści na prawidłowe pełnienie swoich termoizolacyjnych funkcji.

Jak pomoc psu w czasie upalow pies upaly lato wakacje

Szczególnie dotyczy to ras, które posiadają długie włosie, dużą szatę. Gdy jest to możliwe, powinno się zadbać, aby pies miał jak najmniej sierści.

Strzyżenie powinno być zatem praktyczne, funkcjonalne, a nie tylko pod kątem estetyki, ładnego wyglądu psa. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, nie powinno psu zabraniać się kąpieli. Psie kąpiele w upałach to znakomite rozwiązanie.

Naturalne elektrolity dla psa


Uzupełnianie elektrolitów podczas wysokich temperatur jest niezwykle ważne, zarówno w przypadku ludzi, jak i psów. Jak dostarczyć psu odpowiednią ilość potasu?

Specjaliści wskazują na proste rozwiązanie, a mianowicie wykorzystanie wody po gotowanych ziemniakach. Taki „napój” doskonale wzmocni psa.

Jak pomoc psu w czasie upalow pies upaly lato wakacje

Podróże w okresie wakacyjnym


Dłuższe podróże w okresie letnim warto starannie zaplanować. Mimo iż większość aut ma klimatyzację, bierzmy pod uwagę, że psy mogą się szybko męczyć w trakcie długich wojaży. Dlatego warto robić odpowiednie przerwy, dać psu napić się wody oraz chwilę na „rozprostowanie kości”.

Jak pomoc psu w czasie upalow pies upaly lato wakacje

Pod żadnym pozorem nie wolno pozostawiać psa w zamkniętym samochodzie, nawet na tzw. chwilę. Auto dość szybko się nagrzewa, co powoduje ogromny dyskomfort dla pozostawionego w jego wnętrzu psiaka, zbyt długie pozostawienie psa w takich warunkach może doprowadzić do jego śmierci.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

kiedy szkolic psa

Od kiedy szkolić psa?

22 maja, 2022
Jak znalezc dobry sklep zoologiczny kilka praktycznych wskazowek

Jak znaleźć dobry sklep zoologiczny? Kilka praktycznych wskazówek

30 czerwca, 2022
Wyświetlenia: 510