logo

Jak psy nawiązują przyjaźnie?

simplie Aktualności 17 września 2022 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 3

Poczucie bezpieczeństwa i szczęście można uzyskać tylko poprzez prawidłowe relacje z najbliższymi. Jednak wszelkiego rodzaju działania, które mają zbudować odpowiednie relacje, nie należą do zadań łatwych.

To niezwykle trudny proces, aczkolwiek warty nakładów włożonej pracy. Szacunek, szczerość czy wzajemne zaufanie są podstawą każdej zdrowej relacji.

Jak psy nawiazuja przyjaznie psia prazyjazn zpsiegopunktuwidzenia 10

W większości przypadków mamy na myśli relacje na linii człowiek – pies. Warto jednak mieć na uwadze, że psy nawiązują zdrowe relacje również między sobą.

To niezwykle istotny element psiego życia, a co istotniejsze, relacje między czworonogami wyglądają zupełnie inaczej, niż ma to miejsce w przypadku człowieka i psa.

Co to psia przyjaźń?

Na samym początku warto wiedzieć, że relacje pomiędzy psiakami są zupełnie inne, niż te między ludzkie. U podwalin psich przyjaźni leży komunikacja na najwyższym poziomie.

Dzięki temu psy znakomicie się czują w swoim towarzystwie i czerpią z takiej znajomości naprawdę wiele. Warto tutaj dodać, że taka relacja powoduje, że czworonogi są ze sobą niezwykle związane.

Jak psy nawiazuja przyjaznie psia prazyjazn zpsiegopunktuwidzenia 8

Wystarczy, że psiak straci na dłuższy czas możliwość kontaktu z innym czworonogiem, od razu będzie odczuwał smutek. Bardzo interesujące jest obserwowanie relacji pomiędzy psami, które czują się znakomicie w swoim towarzystwie.

Widać w ich zachowaniu luz i komfort. Doskonale się rozumieją, nie mają problemów ze znalezieniem wspólnych zabaw, które dają multum radości.

Jak psy nawiazuja przyjaznie psia prazyjazn zpsiegopunktuwidzenia 1

Czy można określić, w jaki sposób psy nawiązują ze sobą relacje? Czy da się stwierdzić, co leży u podstaw przyjacielskich psich relacji?

Do końca trudno odpowiedzieć na takie pytania. Natomiast pewnym jest fakt, że znając swojego pupila, będziemy mieli choć trochę pewności to, z jakimi psami będzie się znakomicie bawił.

Jak budowane są psie relacje?

Podstawą przyjacielskich psich relacji są wspólne zainteresowania, a także temperament na takim samym lub zbliżonym poziomie. Nie ma szans, że psy o zróżnicowanym temperamencie będą zainteresowane wspólnym spędzaniem czasu.

Oczywiście trzeba mieć świadomość, że nie ma żadnych badań naukowych, które mogą jednoznacznie wskazać nam wszystko w temacie przyjaźni pomiędzy psami. Nie mamy również dokładnej wiedzy o tym, jak psy wskazują swoich towarzyszy.

Jak psy nawiazuja przyjaznie psia prazyjazn zpsiegopunktuwidzenia 12

Aczkolwiek okazuje się, że właściciel psa jest w stanie określić to, z jakimi psami będzie chciał się bawić jego pupil. Dodatkowo można stwierdzić to, w jaki sposób uwielbia się bawić psiak.

Dzięki temu nie będzie problemów z tym, aby rozpoznać to, z którym psem będzie mógł nawiązać relacje nasz czworonóg.

Jak psy nawiazuja przyjaznie psia prazyjazn zpsiegopunktuwidzenia 11

Pamiętajmy w tym miejscu, aby pod żadnym pozorem nie zmuszać psa do żadnych interakcji z innymi psiakami. Nasz podopieczny samodzielnie wybierze i zdecyduje, z kim ma ochotę tworzyć przyjacielskie relacje.

Przymuszanie psa do zabawy z innym czworonogiem nie będzie rozsądnym pomysłem. Wspólne harce z kimś, kto wyraźnie nie pasuje naszemu psu, będzie negatywnie wpływało na samopoczucie i nastrój.

Psia przyjaźń – dlaczego jest taka ważna?

Każdy właściciel psa dostarcza mu odpowiedniej ilości zainteresowania. Każdy, kto ma psa, kocha swojego pupila i umiejętnie mu to okazuje.

Jednak warto pamiętać, że psu potrzebna jest możliwość kontaktów z innymi czworonogami. Tego tematu nie można spychać na margines.

Jak psy nawiazuja przyjaznie psia prazyjazn zpsiegopunktuwidzenia 5

Przyjaźnie pomiędzy psiakami są również ważne jak te między ludzkie. Każdy pies, po intensywnej zabawie z innym psiakiem, będzie niezwykle radosny.

Brak kontaktów z innymi psami sprawia, że nasz pupil może być osowiały i smutny. Oprócz radości z obcowania z innym psem podopieczny ma okazję do socjalizacji oraz nauki.

Jak psy nawiazuja przyjaznie psia prazyjazn zpsiegopunktuwidzenia 14

Regularne kontakty psów sprawiają, że uczą się one odpowiednich zachowań, nabywają wiedzę co do postępowania w określonych sytuacjach. Dlatego zabranianie psu kontaktów z innymi czworonogami na pewno nie będzie dobrym posunięciem.

Warto o tym pamiętać, szczególnie w początkowym etapie życia psiaka. Młode psy bardzo szybko się uczą, potrzebują wielu bodźców i wrażeń.

Idea psiej przyjaźni

Wydawać się może, że psie przyjaźnie to co najwyżej wspólne gonitwy, aktywna zabawa. Jednak za tym wszystkim kryje się o wiele więcej.

Jak psy nawiazuja przyjaznie psia prazyjazn zpsiegopunktuwidzenia 4

Psia przyjaźń pozwala nabywać wiedzę o świecie. Dzięki takim relacjom psy uczą się tego, w jaki sposób zachowywać się w konkretnych sytuacjach.

Psia przyjaźń to doskonałe uczucie, niezwykle silne, a co ważniejsze, odporne na wiele przeszkód.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

jak widzi pies jak psy widza kolory 2

Jak psy widzą kolory?

9 września, 2022
najlepsze ksiazki o psach top 10

TOP 10 książek o psach. Tytuły, po które warto sięgnąć

21 września, 2022
Wyświetlenia: 429