logo

Kursy i szkolenia dla trenera psów i nie tylko

simplie Aktualności 4 lutego 2022 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Psy od zawsze uznawane były za najlepszych przyjaciół człowieka. Właśnie z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na adopcję lub zakup czworonoga, który staje się pełnoprawnym członkiem rodziny. Posiadanie pupila to jednak nie jedyny sposób żeby spędzać z nim czas. Dobrym pomysłem dla „zwierzolubów” może być również wykonywanie zawodu, który pozwoli na częsty kontakt z psem. W ciągu ostatnich lat  pojawia się coraz więcej szkoleń i kursów przygotowujących do podjęcia takiej profesji. Jakie są najczęściej spotykane?

Kurs psiego behawiorysty


jego celem jest zgłębienie wiedzy z zakresu psychiki psów, jego zachowań, technik dialogu z czworonogiem. Poruszane tematy to także trenowanie i „układanie” psów z problemami i ich pielęgnacja. Po przebytym kursie uczestnik może założyć własną działalność jako psi behawiorysta lub podjąć pracę w szkole dla czworonogów.

Koszt kursu waha się  najczęściej od 300 do ponad 3000 zł.

Wszystko zależy od czasu trwania i tego czy szkolenie odbywa się stacjonarnie czy online.

kursy i szkolenia trenera psów warsztaty cennik.

Kurs  psiego trenera


pozwala  nabyć umiejętności z zakresu tresury psów  w różnym wieku. Absolwent kursu potrafi nauczyć czworonoga  m.in.: posłuszeństwa, szukania zaginionych przedmiotów, chodzenia na luźnej smyczy, zabawy, rozumienia komend.  Szkolenia kierowane są do osób chcących zająć się profesjonalnym szkoleniem psów, chcących otworzyć własną hodowlę lub szkołę psów. Adresatami są także pracownicy i wolontariusze ze schronisk, domów tymczasowych, hoteli dla psów, czy też groomerzy.

Koszt kursu zależny jest od jego stopnia, czasu trwania i zakresu przekazywanej wiedzy.

Przykładowo  kilkudniowy kurs I stopnia to ok 2000 zł, a II stopnia ok. 3000 zł.

kursy i szkolenia na psiego fryzjera psi fryzjer cennik opinie cena koszt

Kurs groomera (Psi fryzjer)


W ramach szkolenia uczestnicy poznają podstawy anatomii psów, chorób skóry i dietetyki.  Uczą się jak i  przy użyciu jakich preparatów/akcesoriów kąpać, strzyc, trymować sierść czworonoga, a także obcinać pazury. Szkolenie obejmuje też tematy takie jak higiena zębów, a niekiedy informacje z zakresu prowadzenia własnej działalności.

Koszt kursu to ok. 2 500 zł.

Kurs dogoterapeuty


przekazywana wiedza dotyczy procesów rehabilitacji i leczenia z udziałem psów. W szkoleniu uczy się zarówno właściciel jak i pies. Celem dogoterapii jest niesienie pomocy osobom dorosłym i dzieciom z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną oraz innymi problemami. Stosowanie tej metody wymaga szerokiej wiedzy i praktyki.

Koszt kursu to ok 2000 zł.

kursy i szkolenia dla psiego behawiorysty ceny cennik

Kurs psa ratowniczego z przewodnikiem


szkolenie dla psów i ich opiekunów, którzy będą pracowali jako zespół.  Kursy są bardzo wymagające, a psy mogą reprezentować po ukończeniu poszczególną specjalizację – poszukiwawczą, gruzową, lawinową. Najczęściej spotykane rasy wśród psów ratowników to Owczarki niemieckie, Nowofunlandy, Bernardyny, Border Collie. Niektóre organizacje  szkolą psy ratownicze nieodpłatnie.

Zwykle jednak koszt to ok. 500 zł za kilkudniowy kurs.

Jeśli zdecydujemy się na pracę z własnym psem – np. w dwóch wyżej wymienionych profesjach, warto na początku zainwestować w jego indywidualne szkolenie w specjalnej placówce. Dobrze wychowany pupil o wiele łatwiej poradzi sobie z późniejszymi kursami dotyczącymi konkretnych, często bardziej skomplikowanych zadań.

Odwiedź też portal Eventis zawierający kursy i szkolenia na wiele innych tematów.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Jak wybrac dobrego weterynarza

Jak wybrać dobrą klinikę weterynaryjną?

2 lutego, 2022
Czym jest karma bytowa dla psa i jakie są jej rodzaje

Czym jest karma bytowa dla psa i jakie są jej rodzaje?

16 kwietnia, 2022
Wyświetlenia: 1244