logo

Rzeczy niezbędne podczas spacerów z psem

simplie Aktualności 30 sierpnia 2019 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 0 / 5. Ilość ocen: 0

Spacer z psem to przyjemność. Wystarczy się ubrać, wziąć smycz i można ruszać na świeże powietrze. Psy uwielbiają spacerować ze swoim opiekunem, tak samo dla opiekunów ma to być radosny czas. Jednak okazuje się, że warto podczas spacerów mieć przy sobie kilka niezbędnych rzeczy. Dzięki nim można znacznie ułatwić sobie oraz psu życie. Co zatem zabieramy ze sobą na spacer? Co warto mieć zawsze pod ręką?

Saszetka, plecak na niezbędne rzeczy


Po co się męczyć i upychać mniejsze rzeczy po kieszeniach? Co zrobić, gdy idziemy na spacer i nie mamy za bardzo gdzie schować kluczy, dokumentów, czy telefonów, a to przecież częsta sytuacja np. latem? Wystarczy zaopatrzyć się w niewielki plecak, kupić sobie funkcjonalną saszetkę typu nerka. Wybór jest ogromny i każdy bez większych problemów dopasuje coś do swoich potrzeb.

Bez woreczków ani rusz


Kto idzie na spacer z psem i nie bierze woreczków na odchody, powinien smażyć się w piekle. Dbajmy o środowisko, dbajmy o czystość, a także szanujmy innych ludzi. Dlatego zawsze zabieramy ze sobą na spacer kilka woreczków, w które zapakujemy odchody naszego psa.

Woda dla psa


Niezależnie czy idziemy na spacer w trakcie upalnego lata, czy deszczowej jesieni. Zawsze powinniśmy zadbać o  to, aby nasz pies miał łatwy dostęp do wody. Dlatego zabieramy na spacer butelkę wody.

Chusteczki


Nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy pies się zaślini na spacerze, a może nagle pojawi się katar. Dlatego miejmy zawsze przygotowane chusteczki. Będą one również i przydatne nam, gdyż za ich pomocą może szybko i bezproblemowo się wyczyścić.

Zabawki, smakołyki zabieramy na spacer


Nie zapominamy pod żadnym pozorem o smakołykach dla naszego pupila. Przecież zapewne będziemy musieli wynagrodzić psa za jego zachowanie, za pokazanie sztuczek, czy też posłuszeństwo. Dlatego kilka smakołyków przygotowanych na spacer jest koniecznością.

Podobnie ma się rzecz z psimi zabawkami. Pamiętajmy o nich, bo przecież pies nie będzie cały czas biegał po łące, przeszukiwał krzaków. Dobrze jest mu urozmaicać zabawy podczas spacerów.

Telefon komórkowy


O ile podczas spacerów nie należy zajmować się telefonem, sprawdzać internetu, o tyle powinien on być zawsze pod ręką. Nie wiemy, co może nam się przytrafić podczas spaceru, szczególnie kiedy ruszymy gdzieś dalej od miasta. Telefon to również znakomite narzędzie do tego, aby udokumentować kolejne spacery, zabawy naszego psiaka.

Mini apteczka, czyli bandaż lub but ochronny


Pies biegający po łąkach, nowych terenach może się skaleczyć. Nie trudno np. o kawałki rozbitej butelki. Dlatego należy zabezpieczyć się i na taki wypadek, zabierają ze sobą odpowiedni but ochronny lub bandaż. Nie zajmują one wiele miejsca, a naprawdę pomogą w trudnych sytuacjach.

Dodatkowa obroża, smycz oraz kaganiec


Bądźmy zawsze przygotowani na niespotykane sytuacje. Miejmy pod ręką dodatkowe elementy psiego ekwipunku, takie jak smycz, kaganiec czy obrożę. Nie wiemy przecież, co się stanie, mogą ulec zniszczeniu, bądź będziemy zmuszeni przebywać w miejscach, gdzie takie przedmioty są wskazane do użycia.

Portfel lub gotówka


Warto mieć pod ręką pieniądze, nawet kiedy idziemy na krótki spacer. Może będziemy zmuszeni do nagłego zakupu np. wody. Jeden banknot, czy też kilka monet nie zajmuje wiele miejsca, a pozwoli uratować się w wielu nieprzewidzianych sytuacjach na spacerze z psem.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Jaka wybrac linke na spacery z psem wychowanie psa blog o psach

Jaką wybrać linkę na spacery z psem?

17 sierpnia, 2019
Jak walczyc z bezdomnoscia zwierzat blog o psach wychowanie psa

Jak walczyć z bezdomnością zwierząt?

16 września, 2019
Wyświetlenia: 630