logo

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na ferie z psem?

simplie Poradnik 29 stycznia 2021 9
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 2

Sezon ferii  staje się trochę problematyczny dla właścicieli czworonogów. Kiedy decydujemy się na wyjazd na ferie, wtedy pojawia się pytanie a co psem? Zabrać go ze sobą? Czy może poprosić kogoś o zaopiekowanie się naszym pupilem? Wszystko zależy od wielu czynników. Gdzie wybieramy się na ferie, czy to są ferie w kraju, czy za granicą.

Czym zamierzamy jechać na wyjazd czy jest to auto, samolot lub może inny środek transportu. Musimy również zastanowić się nad tym, czy mamy w planach ferie z naciskiem na zwiedzanie, czy odpoczynek.

Ferie zimowe z psem wyjazd hotel weterynarz

Pies to wielka odpowiedzialność, przed podjęciem decyzji o posiadaniu czworonożnego przyjaciela, powinniśmy się głęboko zastanowić, czy mamy możliwość i potrafimy zapewnić ewentualną opiekę nad naszym pupilem lub zabrać go ze sobą. Przed takim wyjazdem na ferie z psem, powinniśmy odpowiednio się przygotować i swojego psa.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na ferie z psem?


Przede wszystkim powinniśmy zabezpieczyć naszego psa przed niechcianym pasożytami zewnętrznymi m.in. (pchły, kleszcze). Wybrać odpowiedni hotel lub apartament. Po pierwsze w danym miejscu musi być możliwość przyjechania z pupilem.

Na szczęście w dzisiejszych czasach już co raz więcej hoteli i ośrodków wypoczynkowych wyrażają zgodę i akceptują przybycie z psem lub innym pupilem. Po drugie atutem będzie, gdy w okolicy będzie znajdował się park, las lub inne miejsce, gdzie będziemy mogli udać się z psem na spacer.

Ferie zimowe z psem wyjazd hotel weterynarz

Jeżeli decydujemy się na wyjazd za granicę  razem z naszym psem, musimy pamiętać o wyrobieniu odpowiednich dokumentów. Najważniejszym dokumentem jest paszport, bez paszportu nie powinniśmy wyruszać z naszym pupilem poza granicę naszego państwa. Warto zabrać ze sobą kartę szczepień psa, nawet jeśli wybieramy się na ferie w kraju.

Sezon zimowy przysparza wielu turystów, nowe miejsce nie zawsze działa na psa korzystnie, dlatego nigdy nie wiemy, co może się wydarzyć i warto mieć ze sobą potwierdzenie szczepień naszego pupila.

Wizyta u weterynarza na wyjeździe 


Co robić w sytuacji, gdy nasz pies będzie potrzebował pomocy weterynarza. Pobyt poza miejscem zamieszkania  z psem w nieznanym miejscu przysparza nam trochę stresu. Szczególnie, wtedy gdy pies potrzebuje interwencji lekarza. W dzisiejszej dobie Internetu możemy bardzo łatwo to sprawdzić.

Ferie zimowe z psem wyjazd hotel weterynarz

Wystarczy, że wejdziemy na stronę https://deor.pl  i wyszukamy gabinet weterynaryjny w danym miejscu, w którym przebywamy na feriach. Znajdują się tam wszystkie gabinety w mieście oraz możemy sprawdzić opinię tych ośrodków.

Wtedy jesteśmy pewni, że nasz pupil trafi pod odpowiednią opiekę. Problem robi się większy, gdy jesteśmy za granicą. Nie znając kraju, języka ani miejsca pomocy, nasz stres rośnie i powoli zaczynamy dochodzić do wniosku, że wyjazd z psem za granicę nie są najlepszym pomysłem.

Jednak trzeba zachować spokój i zapytać np. obsługi hotelu lub ośrodka o pomoc, w odnalezieniu odpowiedniej pomocy dla naszego pupila. Również możemy poprosić o towarzyszeniu na wizycie w gabinecie.

ferie zimowe z psem opieka weterynarz

Co robić jeśli nie możemy zabrać psa ze sobą na ferie?


Co robić, jeśli nie mamy, możliwości zabrania psa ze sobą? Na początek powinniśmy zapytać najbliższych, czy mogą zaopiekować się naszym czworonogiem. Jeżeli nie mamy nikogo, kto mógłby przygarnąć na ten czas naszego pupila, możemy skorzystać z obiektów lub osób, które oferują taką pomoc. Bardzo popularne stały się hotele dla psów.

Jest to miejsce, gdzie oddajemy psa na czas naszego wyjazdu. Pies ma zapewnioną opiekę. Poza tym pies nie jest samotny, ponieważ w hotelu znajdują się również inne czworonożne przyjaciele. Podczas wyjazdu mamy stały kontakt z miejscem, w którym znajduje się nasz pies, ale także osoby odpowiedzialne przesyłają nam zdjęcia i relacje z dnia naszego psa.

Ferie zimowe z psem wyjazd hotel weterynarz

Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ mamy pewność, że nasz pies jest bezpieczny i nie czuje się samotny. Drugą opcją jest znalezienie osoby, która oferuję usługi opieki nad psem podczas wyjazdu. Jeśli, przeszkadza nam, by nasz pies był w gronie innych nieznanych nam pupili, druga opcja będzie korzystniejsza. Wyjazd z psem to ogromna odpowiedzialność.

Na taki wyjazd musimy się odpowiednio wcześnie przygotować oraz naszego pupila. Musimy mu zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort by czuł się dobrze. Pierwszy wyjazd z czworonogiem na pewno będzie stresujący, lecz każdy następny będzie już łatwiejszy.

Napisz nam co o tym myślisz

 • Super wpis, dobrze mi się go czytało i przeglądało, pozdrawiam! 🙂

 • Mój piesio zawsze bardzo tęskni gdy go zostawiam… niestety nie zawsze mamy możliwość skorzystania z opiekuna

  • człowiek najlepiej chciałby zawsze mieć swojego pupila przy sobie, niestety jest to niemożliwe. 🙁

 • Bardzo fajny wpis, czekam na więcej ,takie treści – to ja lubię 🙂

 • Świetny wpis! Przy okazji polecam przeglądającym portal PETHOMER.COM.

  To miejsce, gdzie znajdziesz miłośników zwierząt z wielkim sercem, którzy zajmą się Twoim pupilem, gdy Ty nie możesz. https://pethomer.com/ to miejsce do szukania kogoś, kto wyprowadzi psa na spacer, odwiedzi i nakarmi kotka, przenocuje kilka dni Twojego psiaka lub zajmie się nim przez cały dzień od rana do wieczora. Portal działa w Trójmieście, Warszawie i Krakowie, a już niedługo w całej Polsce 🙂

  Serdecznie polecam! 🐱🐶

 • Piękne takie ferie z najlepszym przyjacielem :), pozdrawiam serdecznie

 • Super wpis, bardzo wartościowa i ciekawa treść, podoba mi się ten blog, pozdrawiam 🙂

  • Dziękuję za taką opinię. Staram się jak mogę 🙂

 • Ferie ze swoim najlepszym przyjacielem przebija wszystko! Super wpis 🙂

 • Komentarz

  Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

  blog o psach poradnik aktualnosci wychowanie psa szkolenie sklep 4

  Jak nauczyć psa chodzić na smyczy?

  21 stycznia, 2021
  adopcja psa przyjaciel na zawsze

  Czym kierować się podczas adopcji psa?

  7 lutego, 2021
  Wyświetlenia: 585