logo

Jak dbać o psa po kontuzji w domu?

simplie Zdrowie pupila 22 czerwca 2022 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 4.4 / 5. Ilość ocen: 37

Psy, podobnie jak inne zwierzęta, narażone są na urazy i przeciążenia. Jeśli Twój podopieczny ma objawy świadczące o kontuzji, udaj się z nim do weterynarza, który oceni problem i wdroży leczenie. Niezbędna będzie także właściwa opieka w domu. Z naszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób dbać o psa, aby zapewnić mu komfort i wspomóc regenerację organizmu.

Zapoznaj się z zaleceniami lekarza

Przede wszystkim omów leczenie z weterynarzem. Jeśli pies wymaga fizjoterapii, skorzystaj z usług profesjonalisty, który ją poprawnie wdroży. Regularnie wykonywane ćwiczenia pomogą przywrócić sprawność, a także zapobiegną przykrym konsekwencjom długotrwałego leżenia.

Przygotuj komfortowe miejsce do wypoczynku

Pamiętaj również o tym, aby zapewnić zwierzęciu odpowiednie warunki do wypoczynku. Jeśli Twój pupil jest po poważnym urazie, będzie przez dłuższy czas unieruchomiony. To z kolei może powodować u niego duży dyskomfort, bóle mięśni i problemy ze snem.

Dobrym wyborem w tym przypadku będą legowiska ortopedyczne takie jak np. modele dostępne w e-sklepie petpad.pl. Tego typu posłania są projektowane z myślą o starszych, schorowanych zwierzętach i psach po rozmaitych urazach.

Legowiska ortopedyczne są wyposażone we wkładki wykonane z pianki z pamięcią. Dopasowują się do ciężaru i kształtu ciała zwierzęcia, zapewniając mu wygodę podczas wypoczynku. Zmniejszają napięcie mięśniowe, wspomagając tym samym regenerację mięśni i ścięgien. To także doskonały sposób na poprawę krążenia krwi, co jest nie do przecenienia podczas długotrwałego leżenia.

Zadbaj o właściwą dietę psa

Twój pupil będzie wymagał stałej kontroli wagi. Kończyny, która doznała urazu, nie można przeciążać. Dlatego tak ważne jest utrzymanie właściwego ciężaru ciała zwierzęcia. Skonsultuj się z weterynarzem, aby ustalić, czy wymagane jest zmniejszenie dziennej dawki karmy lub zmiana jej składu.

Bądź empatyczny

Pamiętaj także o tym, aby zapewnić zwierzęciu wsparcie psychiczne. Ból wywołany urazem niewątpliwie daje mu się we znaki. Ponadto aktywne zwierzę w sytuacji, w której nie może się przemieszczać, czuje dyskomfort. Okaż swojemu pupilowi miłość, delikatnie go pielęgnując. Zapewnij mu także warunki sprzyjające wypoczynkowi w cichym i spokojnym miejscu.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

klos w oku psa jak zareagowac co zrobic by pomoc zwierzeciu

Kłos w oku psa – jak zareagować? Co zrobić, by pomóc zwierzęciu?

31 maja, 2022
Dieta BARF dla psa – czy warto

Dieta BARF dla psa – czy warto?

14 lipca, 2022
Wyświetlenia: 657