logo

Bedlington terrier

simplie Rasy psów 31 października 2019 0
post-image

Co o tym myślisz?

Ocena: 1.5 / 5. Ilość ocen: 2

Bedlington Terrier należy do rasy starych brytyjskich terierów. Psy tej rasy były już na wyspach około XV wieku. Jednak z uwagi na ogromną indywidualność hodowców, w różnych miejscach Wysp Brytyjskich spotykano najrozmaitsze rasy terierów. Niestety, z uwagi właśnie na takie sytuacje, nie można w pełni stwierdzić, określić, z jakich przyczyn Bedlington Terrier ma taką, a nie inną szatę, która jest niezwykle miękka, wełnista. 

Psy, oprócz popularności wśród wyższych sfer szlacheckich, miały wzięcie wśród zwykłych ludzi, gdyż znakomicie sprawdzały się jako łowcy szczurów, a także dostarczały rozrywki, poprzez organizowanie przez ludzi psich wyścigów. W Polsce rasa Bedlington Terrier nie jest popularna, niezwykle rzadko można trafić na osoby, które posiadają właśnie takiego psa.

Charakter Bedlington Terrier

Psy tej rasy są niezwykle oddane właścicielowi i jego rodzinie. Trzeba mieć na uwadze, że właśnie największymi względami darzą swojego pana. Bedlington Terrier to pies, który znakomicie czuje się w towarzystwie dzieci, gdyż jest łagodny. Niestety sprowokowany, wystraszony może reagować gwałtownie. Jak najszybciej powinno rozpocząć się proces socjalizacji psów tej rasy, celem prawidłowego rozwoju.

Wychowanie oraz szkolenie


Psy należą do ras niezależnych, ale równocześnie posiadają sporą inteligencję. Chcąc prawidłowo go wychować, szkolić, konieczne będzie pozytywne podejście. Działanie na siłę, pod wpływem negatywnych emocji, wymuszania nie przyniesie żadnych skutków. Reakcją obronną psa będzie zamknięcie się w sobie, upartość.

Zdrowie rasy Bedlington Terrier


Rasa Bedlington Terrier należy do kategorii odpornych i zdrowych. Znakomicie sobie radzą zarówno w trakcie mroźnych, jak i upalnych dni. To psy długowieczne, które nawet u schyłku życia radzą sobie znakomicie. Oczywiście nie są wolne od chorób dziedzicznych, do których należy zaliczyć choroby wątroby. Skutkiem tych chorób jest marskość wątroby i niszczenie systemu nerwowego.

Jak prawidłowo żywić psy rasy Bedlington Terrier


Żywienie psów tej rasy nie należy do skomplikowanych. Z chęcią zajadają się przygotowanym przez właściciela jedzeniem, jak i dedykowaną karmą.

Zabiegi pielęgnacyjne


Należy starannie dbać o szatę Bedlingtona Terriera. Konieczne jest regularne, co kilka miesięcy jej strzyżenie. Dodatkowo kilka razy w tygodniu wymaga się dokładnego szczotkowania psa.

Dla kogo Bedlington Terrier


Psy tej rasy są dla każdego, aczkolwiek z pewnymi wyjątkami. Kto oczekuje od psa stuprocentowego oddania, posłuszeństwa, powinien rozejrzeć się za inną rasą.

Zalety i wady psów rasy Bedlington Terrier


Bedlington Terrier, to zarówno liczne zalety, jak i kilka wad. O których koniecznie należy wspomnieć? Przede wszystkim mowa o psie, który jest niezwykle towarzyski, akceptuje w swoim otoczeniu inne zwierzęta domowe. Ogromną zaletą tych psów jest fakt, że nie są one szczekliwe, a także nie pojawia się problematyczne linienie.

Mogą sprawdzić się również jako psy pilnujące domostwa, gdyż reagują prawidłowo na niechcianych gości. Jeżeli mowa o wadach, koniecznie należy wymienić, że to psy niezwykle uparte, niezależne. Wymagają sporej dawki ruchu, aktywności, a jego pielęgnacja wymaga sporych nakładów czasowych.

Bedlington terrier – grupa III FCI, sekcja 1, nr wzorca 9


  • Kraj pochodzenia: Wielka Brytania
  • Charakter: żywiołowy, odważny, inteligentny, obdarzony instynktem łowieckim, łagodny w stosunku do ludzi
  • Wielkość: ok. 41 cm (przeciętnie 38-43 cm)
  • Waga: 8-10,5 kg
  • Długość życia: 12-16 lat
  • Podatność na szkolenie: średnia
  • Koszty utrzymania: 80-100 zł miesięcznie, nie licząc kosztów pielęgnacji szaty
  • Odporność/podatność na choroby: bardzo odporny
  • Możliwość nabycia szczeniaka: mioty rodzą się sporadycznie, najlepiej wcześniej zamówić szczenię 
  • Cena psa z rodowodem: ok. 4000 zł 

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Nova scotia duck tolling retriever rasa historia wychowanie zdrowie

Nova Scotia Duck Tolling retriever

28 października, 2019
Tosa inu cena rasa historia wychowanie zdrowie

Tosa Inu (Mastiff japoński)

1 listopada, 2019
Wyświetlenia: 757